Eesti uudised

Rõivas: presidendi valimine riigikogus on parlamendierakondade ühine vastutus (21)

Toimetas Andra Nõlvak, 19. august 2016 11:34
Foto: Jörgen Norkroos
Reedel kogunenud Reformierakonna juhatus sai ülevaate, kuidas on läinud presidendikandidaat Siim Kallasel toetuse kogumine teistelt parlamendierakondadelt. Samuti tutvustas Siim Kallas juhatusele oma platvormi.

Kallase sõnul on teiste erakondade poolt antud positiivseid signaale koostöö võimalikkuseks aga mingeid kindlaid lubadusi ega siduvaid kokkuleppeid praeguse seisuga ei ole.

Reformierakonna esimees Taavi Rõivas kordas üleskutset parlamendierakondadele ühisosa leidmiseks riigikogus. „On selge, et presidendi valimisel on vajalik vähemalt kolme erakonna koostöö ning Eestile tugeva presidendi leidmine on parlamendierakondade ühine vastutus.“

Rõivase sõnul peab Eesti järgmine president maailmas toimuvast mitte ainult aru saama, vaid olema suuteline ka kaasa rääkima. „Olen Jüri Raidla poolt eile kirjutatuga nõus - Eesti vajab presidenti, kes peab olema tugev välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas ning õpipoisiaega meil keerulise välispoliitilise olukorra tõttu anda ei ole.“

Siim KallasFoto: Jörgen Norkroos

Siim Kallas tutvustas erakonna juhatusele oma platvormi, mida arutatakse läbirääkimistel teiste parlamendierakondadega. Kallas toob platvormis esile presidendile vajalikud omadused ja erinevad rollid, sealhulgas on president Eesti riigi ja ühiskonna strateegilise arengu mõtestaja ning soodustab erinevate sotsiaalsete ja rahvusgruppide lõimumist.

Mailis Reps ja Siim KallasFoto: Teet Malsroos

Tänase seisuga on riigikogus kandideerimiseks vajalikud allkirjad koos kahel kandidaadil - Siim Kallasel ja Mailis Repsil.

Samal teemal

23.08.2016
SAVISAAR SOTSIDE JA REFORMI KOKKULEPPEST: piinlik lugu ja miks me peaks neile selle presidendivalimise nii lihtsaks tegema?
23.08.2016
Sotsid otsustasid toetada riigikogus Siim Kallast
20.08.2016
25 AASTAT TAASISESEISVUMISEST | Siim Kallas peaministriks olemisest: "See on amet, kus sa oled 25 tundi tööl kõik nädalapäevad."
17.08.2016
PRESIDENDIKAMPAANIA: Reps on külastanud ligi 150 omavalitsust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee