Maailm

PIINAMINE, HUKKAMINE, VÕLTSIMINE: Mehhiko politsei ei vali uimastikartellidega võitluses vahendeid (4)

Toimetas Kristin Aasma, 19. august 2016 10:18
Politsei ja sõjaväe rünnak Mehhiko Michoacani osariigis Tanhuatos asuvale rantšole 2015. aasta mais, mil tapeti mitukümmend uimastikartellis osalemises kahtlustatavat inimest. Foto: AFP / Reuters / Scanpix
Mehhiko riiklik inimõiguste komisjoni teatel hukkas föderaalpolitsei eelmisel aastal lääneosariigis Michoacanis vastasseisu ajal ühes rantšos üle paarikümne inimese, keda kahtlustas uimastikartellis osalemises.

Komisjon uuris kokkupõrget, mis leidis aset Tanhuato linnas El Soli rantšos eelmise aasta mais. Tegemist oli politsei rünnakuga uimastikartellile, millesse oli kaasatud ka sõjavägi ja Black Hawki helikopter ning milles tapeti 42 kartelli kuulunud meest ja üks politseinik. Pärast rünnakut oli teateid vaid ühest vigastatust, kirjutas Reuters.

Samal teemal

Mehhiko valitsus on väitnud, et selle juhtumi puhul inimõigusi ei rikutud. Tapmised olid seotud uimastitega ning sõjaga kahe kohaliku narkojõugu vahel. Ohvrid olid politsei sõnul arvatavasti ühe kartelli liikmed.

Inimõiguste komisjon tegi aga kindlaks, et 40 inimest lasti maha, üks hukkus tulevahetuses ja üks suri. Politsei piinas kaht arreteeritut ning põletas kaks laipa. Seitse laipa tassiti erinevatesse kohtadesse ning pandi neile kätte relvad, et lavastada surma põhjust.

Tapetute arv uimastivastases võitluses on Mehhiko presidendi Enrique Pena Nieto valitsemise aja kõrgeim. Nieto astus ametisse 2012. aastal, mil tõotas aastatepikkuse vägivalla riigis lõpetada. 

Michoacan on Mehhiko kuritegelikemaid osariike, millele annavad tooni omavahel rivaalitsevad kohalikud uimastikartellid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee