Seisukoht

Poliitikud ja burkiinid (15)

Tiina Kangro, peatoimetaja, 18. august 2016 16:32
Toimumas on kuritegu. Reuters /ScanpixFoto: STRINGER
Terrorism ja pagulaskriis on tõsised asjad, aga viisid, kuidas Euroopa poliitikud neile reageerivad, on kohati naeruväärsed.

Mitmes Prantsuse Riviera linnakeses on viimasel nädalal kehtestatud keeld minna supelranda burkiinides. Tegemist on mosleminaiste ujumistrikooga, mis erineb läänemaistest bikiinidest pikkade varrukate, säärte ja kapuutsi poolest. Põhimõtteliselt on see samasugune, nagu sukeldujate või surfarite riietus, kuid õhemast kangast. Burkiinisid müüakse maailmas spordipoodides ja see on olemas isegi Marks and Spenceri tootevalikus kõrvuti kõikvõimalike ujumis- ja rannakostüümidega. Nüüd äkitselt saab sellises kostüümis randa ilmumise eest 38 eurot trahvi.

Samal teemal

Poliitikud põhjendavad, et Euroopas peab rannariietus olema tagasihoidlik ja burkiinidega uhkeldamine ei sobivat siia. Just soovist kehaga mitte kekutada mosleminaised pikka rõivast kannavadki. Teiseks muretsevad poliitikud, et pika riidega meres käimine olevat ebahügieeniline. Huvitav, kuidas jääb siis edaspidi kalameeste, veesportlaste ja päikesepõletuse kaitseks keha katvate rannalistega?

Mitmel pool Euroopas, sealhulgas Prantsusmaal, keelab seadus kanda nägu peitvat riietust. Kuidas haakub sellega burkiini, mis nägu ei varja?

Selge, et toimunud vägivalla tõttu on poliitikud meeleheitel. Paraku on nad meeleheitel ka lähenevate valimiste pärast ja siis tundubki, et siin on tundlik teema valijatega kauplemiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee