Eesti uudised

TÄNA! Birgitta festivalil esietendub "Reekviem... ja elu enne" 

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2016 14:01
"Reekviem... ja elu enne" prooviperioodi fotod Riias.Foto: Valdis Kaulins
Täna esietendub Birgitta festivalil "Reekviem... ja elu enne", mille omaproduktsiooni idee sündis koos Eri Klasiga ning lavastuse viivad ellu lavastaja Joel Lauwers ning muusikajuht Mihhail Gerts. 
"Reekviem... ja elu enne" prooviperioodi fotod Riias. Foto: Valdis Kaulins

Vaatamata pealkirjale ei ole "Reekviem... ja elu enne" kurb teos, vaid lavastuse loojad on püüdnud säilitada ka helgust ja elurõõmu, mis on iseloomulik Mozarti muusikale. "Igal asjal siin elus on kaks külge. Ka metsikus kurbuses on midagi helget. Lavastuse pealkiri "Reekviem… ja elu enne" annab tegelikult vihje, et fookuses ei ole ainult surm. Meie eesmärgiks oli luua lavastus, mis oleks sama helge ja elurõõmust pulbitsev nagu Mozarti muusika valdavalt," selgitas Gerts. 

Birgitta festivalil on traditsiooniks luua igaks festivaliks üks suurejooneline omaproduktsioon, mille protsessis osalevad artistid üle maailma. "Reekviem... ja elu enne" osalevad näitlejad Uku Uusberg, Andri Luup, Elisabeth Peterson, ooperisolist Helen Lokuta, lisaks ooperisolistid ja näitlejad välismaalt ja segakoor Latvija. Lavastus valmib viie riigi koostöös.

Birgitta festival "Armastusega Eri Klasilt" kestab kuni pühapäevani. Eesoleval nädalavahetusel saab Pirita kloostri varemete vahel näha lisaks "Reekviem... ja elu enne" ka Tšaikovski ooperit "Jevgeni Onegin" ning Prokofjevi klassikalist balleti "Romeo ja Julia".

Birgitta festival "Armastusega Eri Klasilt" eesolev kava:

  • 18.08, 19.08 kell 19 Mozarti "Reekviem... ja elu enne" (Birgitta festivali omaproduktsioon Mozarti "Reekviemi" ainetel (Eesti, Belgia, Saksamaa, Läti, Prantsusmaa)
  • 20.08 kell 19 Tšaikovski ooper "Jevgeni Onegin" (Valgevene riiklik ooperi- ja balletiteater, Valgevene)
  • 21.08 kell 19 Prokofjevi ballett "Romeo ja Julia" ( Jekaterinburgi riiklik akadeemiline ooperi- ja balletiteater, Venemaa)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee