Eesti uudised

Uus peatükk Eesti surfiajaloos - tandemiga üle Soome lahe! 

Maria Rozbaum, 18. august 2016, 14:19
Ilmateade lubas laheületamiseks valitud päevaks kuni kolmemeetriseid laineid ja tagantjärgi võib öelda, et vahepeal oli suuremaidki!Foto: Mia Maarja Kuslap
Sel nädalal kirjutasid Eesti surfarid Juhan Peedimaa ja Ain Härmson uue peatüki Eesti surfiajalukku. Mehed ületasid Soome lahe tandemsurfilaual!

Kes tähti närida tahaks, võiks projektinime FINEST kandvat sõitu küll läbikukkunuks lugeda, sest lõpetada plaaniti Pirital, kuid loetud kilomeetrid enne seda oldi sunnitud tehnilistel põhjustel katkestama. Mehed ise, aga jäid vaatamata sellele üritusega rahule ning mingit vajadust korduskatse järele ei tunne.

"Me saime ikkagi üle Soome lahe!" on Peedimaa õnnelik ning arvab, et sellisel viisil põhjanaabrite juurest koju sõitmist keegi naljalt ilmselt järgi teha ei suudaks. Lisaks on ta sunnitud tunnistama, et kui tavainimeste jaoks tundub tegu olevat päris hullu tükiga, siis ega ka teised surfaridki seda päris normaalseks teoks ei pea. "Sellist asja ei ole ju kunagi tehtud!"

Katkestama olid mehed sunnitud Naissaare lähedal, sest neid turvanud 25 meetri pikkusest kaatristki käisid lained kaarega üle. Mis siis veel surfilauast rääkida. "Hoog läks nii suureks, et panime matsu," muigab Peedimaa, kuna õnneks midagi hullu kummagi surfariga ei juhtunud, "Teine vend on muidugi sinikaid täis!"

Kukkumiste tõttu olid liinid lõpuks lootusetult sassis ja kuigi kaasas oli hästi ettevalmistunud meeskonnal ka varupoom, siis kehvades ilmastikutingimustes selle vahetamine vaid katsetusteks jäigi. 

Tandemsufamist alustasid üks parimaid freesaylereid Härmson ja kauaaegne purjesportlane Peedimaa Soomest Porkkala sadama lähistelt ning jääb vaid üle oodata, mida hulljulged veesportlased järgmiseks välja mõtlevad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee