Eesti uudised

Kuperjanovi jalaväepataljonis lõpeb ajateenijate sõduri baaskursus 

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2016 13:29
Foto: mil.ee
Sel nädalal lõpeb 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljonis suvise kutse ajateenijate sõduri baaskursus.

Ligi 450 ajateenijat sooritasid teisipäeval ja kolmapäeval sõdurieksamid ning läbisid rännaku ja annavad reedel truudusetõotuse, teatab kaitseväe peastaap. 

"Selleaastase sõduri baaskursuse erines varasematest lühema kuid intensiivsema väljaõppe poolest. Eesmärk oli lühema aja jooksul õpetada ja järjepidevalt kasutada ellujäämiseks olulisi sõdurioskusi, ning hinnata sõduri mõtlemisvõimet - kuidas ta seostab õpitut lahingulise olukorraga," ütles eksamite läbiviija operatiivsektsiooni ohvitser leitnant Tõnu Niilo. 

Baaskursuse eksamid ja lõpurännak koosnesid erinevatest sõdurile vajaminevate oskuste kontrollülesannetest nagu liikumisviisid ja käemärgid, esmaabi andmine, side pidamine, laskepesa rajamine ning sihtmärgile osutamine. Meeskonnatöö ülesannetes kontrolliti ka ajateenijate teadmisi kaitseväe ja Kuperjanovi jalaväepataljoni kohta. 

Reedel kell 11 annavad kursuse läbinud ajateenijad Kuperjanovi jalaväepataljoni territooriumil toimuval rivistusel truudusetõotuse. Rivistusel osalevad kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja 2. jalaväebrigaadi ning Kuperjanovi pataljoni juhtkond. Tseremooniale on oodatud ka ajateenijate lähedased.