NÄPITSATE VAHEL: Ettevõtja Oliver Kruuda viibis juba teisipäevast arestikambris. Ta kuulati üle ning läbi otsiti nii tema kodu kui ka kontor. Foto: Arno Saar
Mattias Tammet 18. august 2016 04:00
Aktsiaseltsi Tere suuromanik Oliver Kruuda ja tema viis kaaskahtlustatavat vabastati hiljemalt täna hommikul arestikambritest, kuid nende võimalike maksukuritegude uurimine jätkub.

Teisipäeval esitas prokuratuur ASile Tere, Kruudale ja veel viiele inimesele kahtlustuse maksukuriteos. Kahtlustuse kohaselt esitas ettevõte valeandmeid, mille tõttu on riigil jäänud saamata 375 000 eurot tulu- ja käibemaksu.

Vahistatute kodud ja kontorid otsiti teisipäeval läbi ja pärast seda ei taotlenud prokurör nende vahistamist üle 48tunnise piiri.

Äripäevale teadaolevalt esitati kahtlustus lisaks Kruudale ettevõtte nõukogu esimehele, teenustejuhile, pearaamatupidajale, ühele finantsosakonna töötajale ja Kruuda finantsasjade korraldajale Hjalmar Konnole.

Väidetavalt maksmata jäänud 375 000 eurole lisaks on ettevõttel praeguse seisuga riigi ees lausa 1,24 miljoni eurone maksuvõlg. Ettevõte on aga alates veebruarist saneerimisel, mistõttu on teada ka see, et kokku on Tere võlausaldajatele jätnud tagasi maksmata rohkem kui 30 miljonit eurot.

Tere teatas eile suhtekorraldusettevõtte vahendusel, et algatatud menetlus ei mõjuta ettevõtte igapäevategevust.

"Prokuratuuri poolt eelmenetluse käigus avalikult viidatud kahtlustuse sisu, sealhulgas mainitud võimalike kahtlusaluste maksunõuete suurus ei oma märkimisväärset mõju ettevõtte majandustegevusele," tõdeti pressiteates.

"Teeme õiguskaitseorganitega heauskset koostööd, et võimalikult kiiresti tagada töörahu ettevõttes, kus töötab 380 inimest."

"Tere AS on veendunud, et kõiki majandustehinguid on kajastatud raamatupidamises vastavalt seadustele, lisaks on maksu- ja tolliamet teatud episoode juba kontrollinud," lisas ettevõtte esindaja.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Hele 18. august 2016 09:47
Väikesed sulid võllas, suured pätid tõllas, nagu alati!
18. august 2016 08:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Seda süüdimatust ei ole 18. august 2016 08:59
oravatel enam kauaks.Tuleb uus president ja lööb platsi puhtaks.Aga kuidas Olivieri siis kinni ei jäetud,plekis kinni ja sai välja?Ja nüüd möjutab tunnistajaid.Näed sa,piimapoisist on sirgunud piimamees.Varases nooruses müüs turuväravas kopsikuga piima.Väga edasipüüdlik ja ettevötlik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS