Eesti uudised

VASTASSEIS VASTVALMINUD MAJAS: erivajadustega üürnikud kohutavad korteriostjaid

Arvo Uustalu, 18. august 2016 04:00

32 KOMMENTAARI

h
Herbert/ 21. august 2016 14:18
Kirjatsura Arvo Uustalu ma väga loodan, et teil ei tule elus kokku puutuda oma perekonnas selliste haigusjuhtumitega .Eks elu näitab.Selliseid haigeid, ma arvan .et leidub teie töökaaslaste hulgas kindlasti ka kes kasutavad igapäevaselt rahusteid. Miks te neid sallite?Selle artikli avaldamise asemel võiksite võtta intervjuu mõnelt arstilt,selle asemel ,et külvata paanikat lolli rahva seas
k
Kurb/ 21. august 2016 10:59
Need inimesed saavad ju ise ka aru, et neid ei taheta. See mõjutab kahtlemata niigi nõrka psüühikat ja mis pikapeale saama hakkab, on teadmata. Sotstöötaja või hooldaja peaksid jälgima, et ravimid võetud saavad. Oleks ohutum kõigile, ka erivajadustega inimestele endile.
p
Paavstim kui paavst/ 19. august 2016 19:50
Teeme nii nagu EU-s tehakse. Siis on äge. Ahvime kriitikameeleta kõike , peaasi, et eurosotsialism ja üldine võrdõiguslikkus kasvõi näiliselt olemas oleks. Teeme veel enamgi kui nõutakse, liputame saba ja saame peremeestelt kiita. Taavi liputab saba Angela ees, ametnikud Ossinovski ees ja terve EU v.a. UK EU ees.
p
Paavstim kui paavst/ 19. august 2016 19:50
Teeme nii nagu EU-s tehakse. Siis on äge. Ahvime kriitikameeleta kõike , peaasi, et eurosotsialism ja üldine võrdõiguslikkus kasvõi näiliselt olemas oleks. Teeme veel enamgi kui nõutakse, liputame saba ja saame peremeestelt kiita. Taavi liputab saba Angela ees, ametnikud Ossinovski ees ja terve EU v.a. UK EU ees.
s
Soome ja Soome/ 18. august 2016 15:01
Näiteks Soomes on see täiesti tavaline.
No mis sa kostad! Soomes on täiesti tavaline, et ostetakse terve maja erivajadustega inimestele. Samuti võib hooldekandele ostetuid kortereid hooldekanne ise sellistes majades ka müüa mitte erivajadustega inimestele.
i
imho/ 18. august 2016 12:08
Kui eesmärk on erivajadustega inimesi tavainimeste sekka sulatada, siis ei ole kindlasti hea lahendus panna kümme inimest kolme korterisse, nii et nad moodustavad sisuliselt poole majaelanikest. Sama raha eest oleks saanud Annelinna terve hulga kortereid; 1-2 inimest 60 korteriga majas ei moodusta teistele elanikele ega üksteisele hirmutavat või halvasti mõjuvat hulka. Praegune lahendus on ainult ametnikele lihtne ja odav, mitte erivajadustega inimestele parim. Rääkimata teistest korteriostjatest, kes on enda teadmata ja tahtmata sattunud elanikeks psüühikahäiretega isikute ühiselamusse.
u
UUnu/ 18. august 2016 10:17
Kui ei taha enda kõrvale psüühiliste erivajadustega inimesi Eestimaalt, siis saate kohe usuliste erivajadustega moslemeid.
1
12345/ 18. august 2016 09:57
Minu jaoks on täiesti arusaamatu, mismoodi tolvanitest riigijuhid arvavad, et see on hea lahendus? Nende korterite raha eest oleks saanud ühe korraliku peremaja ehitada erivajadustega inimestele. Mul on sugulane erivajadusega, elab koo oma vanematega kortermajas ja kõik elamistingimused on head jne, aga ma ju olen näinud, et ta on rõõmus siis, kui ta tuleb omasuguste seast nö päevakeskusest. Mu arust peaks olema ainuõige lahendus ehitada tõsise erivajadusega inimestele eraldi kogukonnad piirkondades, kust kergema puudega inimesed saaksid ka tööl käia ja kellel tööd ei ole, need saaksid panustada kogukonna heaks. Krt, no nii vaesed me ka ei ole, et seda ära ei saaks teha - ehkki jutt on küll koguaeg umbes selline, et raha ei ole üldse. Ma ei saa aru, kuhu see raha küll kaob, kui riik saab väidetavalt aastalt aastasse rikkamaks. :D

s
Solei/ 18. august 2016 09:33
Kuna olen töötanud hooldekodus sügava liitpuudega klientidega, siis mõistan kõigi asjpoolte muresid.Aga eelkõige peame hoolitsema nende haigete inimeste eest, et nad ei oleks ohtlikud endale ega ühiskonnale.Kui ikka noorele perele öeldakse, et neile võib sündida väga haige laps, siis peab ikka ülimalt sügavalt järgi mõtlema selle üle, kas perekond on suuteline ta suureks kasvatama ja kas see noor inimene saab täisealiseks saamisel kuidagi ühiskonnas hakkama.Kas ta jääb ja kui palju sõltuma oma vanematest või hooldajatest.Kas vanemad suudavad tema eest hoolt kanda ja kui kaua? Teema on nii raske, et seda arutada...
m
18. august 2016 09:33
mõtekam oleks olnud ju terve maja erivajadustega inimestele osta,jäänuks probleemid ära.
r
Raivo/ 18. august 2016 14:55
r
Raivo/ 18. august 2016 14:57
n
njah/ 18. august 2016 09:28
Miks Heilyka Sarapuu on mures müümata korterite pärast, jääb arusaamatuks, ja eiriti ta on mures hinna pärast. Huvitav, kas ma kah peaksin muretsema, millise hinna eest korteri müüb maha minu naaber?
s
18. august 2016 11:31
selge, paljusi huvitab, mis hinna eest naaber müüb oma vara
j
18. august 2016 11:32
ja eriti neid huvitab, kuidas x kinnisvara maakler saab oma tööga hakkama,irw
o
oh/ 18. august 2016 09:16
ärge jantige seal, Madruse ja Kapteni tee kandi rahvas. Kohe tuleb teie õuele moshee ja varahommikuti äratab teid palvus minareti otsast ning unustate kõik vaesed ja vaevatud eestlased
a
ah tema ei taha/ 18. august 2016 09:06
Ah et noor pereema, ei taha elada külg külje kõrval teiste inimestega ainult sellepärast, et saatus nende vastu pole olnud nii armuline. Kes teab, kes teab, sa noor, ema, mis võib juhtuda nt su vanematega, elukaaslasega või lastega, kas kohe lased magama panna, et ei pea kõrvuti elqma?
a
aja küsimus/ 18. august 2016 08:58
asi muutub, kui mõnel haigel tuleb hoog peale ja kellegi maha lööb. see on selline katsetus-eksimus meetod. tavainimesele saatuslik, ametnikele lihtsalt pisike tööapsakas. viibutame siis sõrme... no ikka juhtub ju.
k
Kes valvab neid?/ 18. august 2016 09:13
Haigekassa ravikindlustuse andmekogu andmetel pöördus 2013. aastal ravikindlustuse süsteemi poole 87 288 tööealist inimest (s.o 10,6% sama­ealisest elanikkonnast), kelle raviarvel oli märge mõne psüühika- ja käitumishäire kohta, 51 538 neist ostsid arsti kirjutatud retsepti alusel välja psüühika- ja käitumishäire raviks näidustatud ravimi. Sotsiaalkindlustus­ameti (SKA) administratiivandmete kohaselt elas 2014. aasta alguses Eestis 32 498 tööealist inimest, kellele oli SKA läbi viidud töövõimetuse ekspertiisi raames tuvastatud töövõimekadu vahemikus 10–100% ning kelle ekspertiisidokumentidel oli märge psüühika- või käitumishäire kohta. Neist 24 475 inimesel oli psüühika- ja käitumishäire põhidiagnoos.
v
viimasele/ 18. august 2016 08:57
Jah,lapsepõlvekodu in meil kõigil olnud,aga miks peab karistama nende inimeste vanemaid,kes oma erivajadust vajava noore üles kasvatanud,elu lõpuni?Olen ise samas seisus lapsevanem ja EI JÕUA enam.Pea 30a olen külg külje kõrval elanud oma autistliku pojaga.Olen juba nii vana,et ei ei jaksa füüsiliselt.Noorel võiks ka olla oma elu(korter,kus elada ja kus keegi tal silma peal hoiab)Kõik ei sobi ka hooldekodudesse...
s
Solei/ 18. august 2016 08:41
Erivajadustega inimestel peab olema kindel kodu, kus ta ennast turvaliselt tunneb ja tena eest hoolt kantakse.Iga inimene vajab oma nurgakest.Kas on õige neid solgutada ühest kohast teise.Kes oleme meie, oma arust normaalsed inimesed,et võtame õiguse nede juured kuskilt lahti kiskuda ja uude kohta nad istutada? Kui nendel inimestel on juba oma kodu olemas, las nad elada seal.Kodus on turvatunne olemas ja nende närvisüsteem ei pea taas kannatama üleelamisi.

i
inimene ei saa olla nii kollane/ 18. august 2016 08:27
kas see imbi on simpsonitest või on paha haigus?
h
hoopis õhtuleht on nii kollane/ 18. august 2016 08:35
leidis kah, kellest meediastaari teha? Ma ei ole kindel, kas need inimesed saavad aru, mida "kuulsus" neile teeb ... Mina saan aru, et tuntus teeb neile pigem kahju.
Puht-teoreetiliselt. Kui inimene ei vastuta enda tegevuse eest, kas siis nende ütluste avaldamiseks peab olema esindaja nõusolek või on ajaleht rikkunud räigelt lisaks heale tavale ka seadust.
h
18. august 2016 08:24
Hooldekodudest erivajadustega haigete laiali tassimine on eelkõige kuritegu nende haigete endi vastu. Nad ei kohane korterelamutes. Meil aga hakati Soomest eeskuju võtma.
n
negatiivne eeskuju/ 18. august 2016 09:17
Miks Soomes seda teehakse, kui inimesed sealei suuda kohaneda? Või sa väidad, et just eestlased on omamoodi inimesed, kes ei suuda kohaneda?
o
18. august 2016 10:40
ODAVUSE pärast tehakse. Et oleks vähem hooldekodusid, kus töötajatel peab palka maksma ning tervet maja üleval pidada. Korterelamus aga hüppab hooldaja päevas tunnikese läbi ning ülejäänud aja on seesama abitu/abitud üksi. Soomes on väga tugev lama ning seal tõmmatakse igalt poolt otsi kokku, alates pensionidest kuni vanurite hooldamiseni.
o
18. august 2016 11:36
oi, kuidas nii - tõmmatakse igalt poolt otsi kokku, kadaka (paju vms) eestlased ju jutustavad teist juttu- seal pidi olema lahe elu, igalt poolt raha sisse voolab ja sotstoetuste najal saab elada ilma tööle käimiseta, Eesti ju pidi olema see hädaorg, kus elu pole elamise väärt
o
oh/ 18. august 2016 08:14
ravimid võivad olla välja kirjutatud ent kui nende kasutamist ei kontrollita, on tulemused ehmatavad. see, et inimene hetkel käib tööl ei välista et ta mõne hetke pärast pussitab kedagi- erivajadus!
K
?/ 18. august 2016 09:25
Kuidas pussitamine ja erivajadus seotud on? Palun siis statistikat selle kohta, kui palju on erivajadusega inimesed kedagi pussitanud ja kui palju on nö tavalised inimesed, kes alkoholist jõudu ja julgust juurde saanud?
n
18. august 2016 08:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
miinustele kah/ 18. august 2016 11:40
Mismõttes "mitte midagi eestlaste heaks ei tee" Küsin veelkord, kas need hooldeasutuse elanikud on mustpersed, sest nendel ju korterid on erastatud, nad ei ole magama pandud (mis muidugi kah on tegevus mitte tegematus, tegematus oleks tänaval tähelepanuta jätmine)
a
Anne/ 18. august 2016 06:44
Tsitaat - mõned meist tarvitavad ravimeid. Miks arvan, et psüühhilise erivajadusega inimestele on vajalik ravimite tarvitamine? Meie kôrvalmajas on on samuti üks psüühhilise erivajadusega meesterahvas. Elab koos emaga. Kui noormees tablette ei võta, siis on igasugused jamad kerged tulema. Lihtsam näide - räägib iseendaga , katsub naaberkorterite üksi ja trügib tuppa ning küsib raha. Antakse ka, et lahti saada. Üks kord arvake, kuhu ja mille jaoks see raha viiakse. Õige, ostetakse õlut või leitakse zaputõlnik, kellega klappida pudel kangemat. Ja siis on pidu. Naabrid kannatavad ja on ka kohalikus omavaLitsuses rääkimas käinud. O kasu! Soovitatakse integreeruda ja abistada. Ema ohkab ja on õnnetu, sest saab ka klohmida. Selgitab rahvale, et pojake ju muidu hea poiss ja saab hakkama. Ainult et, mis saab hiljem, kui ema pole?
n
18. august 2016 09:21
Noh kui iseendaga rääkimine on jama, paljud meist on jamas, ja juhtub ka uste katsumine ette, eriti laste puhul. Aga raha küsib ka mu eakas alohoolikust naabrimees, pole mingi ime. Siiski parem las küsib kui varastab nagu tööharjumusi omandamata jäänud noortel kombeks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee