Eesti uudised

Loomaaia direktori leidmise okkaline rada – esimene kandidaat loobus (1)

Agnes Saik, 18. august 2016 04:00
OTSINGUD JÄTKUVAD: Rando Kuustik jääb oma liistude juurde ja Tallinna loomaaia juhi leidmiseks kuulutatakse välja uus konkurss.Foto: Teet Malsroos
Tallinna Kultuuriamet peab uuesti otsima loomaaiale direktorit, sest bioloogiaharidusega koolidirektor Rando Kuustik otsustas ameti vastuvõtmisest loobuda, kommenteerides Õhtulehele, et direktorikonkursi ajal selgus, et koolijuhi töökoormus on väiksem, kui loomaaia direktori oma.

Rando Kuustik otsustas kandideerida, sest Tallinna loomaaia kollektsioon ja seal pakutav loodusharidus on erakordne, kuid siis selgus, et see amet nõuab palju rohkem aega ja vaeva, kui ta arvas.

Samal teemal

Reedel sai ta teada konkursikomisjoni otsuse enda valimisest ametikohale ja pärast järelemõtlemist juba nädalalõpul vastas ta, et ei soovi pakkumist vastu võtta. Kuustik ütles Õhtulehele, et tema kandideerimine on lõppenud ja ta usub, et Tallinna loomaaed saab kindlasti endale väärika juhi.

Tallinna Kultuuriameti juhi Aini Härmi sõnul lõppesid komisjoni volitused 15. augustil ja seetõttu tulebki nüüd korraldada uus konkurss, mitte valida kandidaatide hulgast järgmine.

Samas võivad uuel konkursil kandideerida ka need, kes osalesid eelmisel. Sooviavaldusi saadi siis 14. Härmi sõnul arutati neid kõiki, kuid ta ei soovi anda hinnanguid, kas nad ka tegelikult ametikohale sobivad olid.

Loomaaia endine direktor Mati Kaal sõnab, et nendest 14 kandidaadist oli sobiv vaid Kuustik, sest ainult temal oli looduse ja loomadega seotud eriharidus.

Ta lisab, et millegipärast oli Kultuuriameti korraldatud konkursi tingimustes kirjas, et selline eriharidus tuleb kasuks. Kaal aga peab seda hädavajalikuks. Ta loodab, et järgmisel konkursil see viga parandatakse.

Haridusameti esindaja Leini Jürisaar sõnab, et koolidirektorid võivad vabalt kandideerida ka teistele ametikohtadele ja ei pruugi sellest haridusametit teavitada. Kas Kuusitik neid informeeris või mitte, seda Jürisaar ei ütle.

Ta lisab, et on keeruline oletada, kui raske olnuks Jakob Westholmi gümnaasiumile uue direktori leidmine, kuid kool ilma juhita poleks jäänud ka Kuustiku lahkumise korral.

Tallinna Loomaaia juhi valimise komisjoni kuulusid Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härm, Tallinna Kultuuriameti kultuuriosakonna juhataja Lennart Sundja, Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal ja Keskkonnaministeeriumi looduskaitse nõunik Hanno Zingel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee