Politsei demonstreeris konfiskeeritud relvi enne pressikonverentsiFoto: DANIEL ROLAND
Toimetas Piret Pappel 17. august 2016 20:37
Saksa prokuratuuri kinnitusel ostis 22. juulil Müncheni ostukeskuses veresauna korraldanud nooruk relvi ja laskemoona rohkem kui 4000 euro eest, teatas Deutsche Welle.

Teda varustanud mees vahistati esmaspäeval Marburgis. Vahistatu juhatas politsei ka Kölni ligiduses asuva relvapeidikuni.

Illegaalset relvaäri  ajanud mees tunnistas, et müüs 18-aastasele David Sonbolyle 4350 euro eest Glocki püstoli ja laskemoona. 

Politsei demonstreeris konfiskeeritud relvi enne pressikonverentsi Foto: DANIEL ROLAND

Esimene tehing toimus 20. mail, teine aga 18. juulil, neli päeva enne kaubanduskeskuses inimeste ründamist, kinnitas prokurör Alexander Badle pressikonverentsil.

Nooruk leidis kaupmehe kontakti peidetud veebist ehk Darknetist. Teadaolevalt saab relvaloa omanik Saksamaal samasuguse püstoli osta umbes 600 euroga.

Iraani ja Saksa kodakondsusega Sonboly avas 22. juulil Münchenis Olympia ostukeskuses tule ja tappis üheksa inimest. Haavata sai 36 inimest. Nooruk tulistas end sündmuskoha lähedal pähe ja suri.

Teadaolevalt kannatas ta depressiooni all ning jumaldas massitulistamisi korraldanud mõrvareid. Sonboly täpsed motiivid on siiski selgusetud.