Kommentaar

Toomas Alatalu | Tere-tere: eestlane Kremlis! (14)

LISA KOMMENTAAR

Njah 18. august 2016 16:22
"Anton Vaino karjäärile pani mõistagi aluse tema vanaisa kuulumine Nõukogude tippnomenklatuuri, mis tagas pojale – antud juhul Eduard Vainole (sünd. 1959) .."
Kuidagi väga noorelt sai siis see Eduard omale poja Antoni - lausa 13-aastaselt, võimekas mees.
Kas eestlaseks olemiseks piisab sellest, 18. august 2016 14:43
kui on Eestis sündinud? ... 2007 "aprillikangelased", kõiksugu reevad ja sirõkid olid ju ka enamuses siin sündinud?
Rahvus nähtub siiski meelsusest, pürgimustest ja muust kahe kõrva vahel toimuvast.
ott 18. august 2016 00:13
Eestlased on ennegi Venemaa toonile tõusnud.Näiteks Marta Klükk, hilisema nimega Katarina I.
18. august 2016 10:14
Nonoh,
Katariina I - Marta Elena Skawronska - eestl päritoluga nüüd küll ei olnud.
Rohkem arvatakse, et kas leedu või läti päritoluga.
Kuni 16 eluaastani elas ja töötas ua kusagil Kueamaal kirikuõpetaja teenijana, kuni sinna tunginud üks vene vägede kindral ta kaasa võttis ja kes tema siis Vene keisri õukonda viis .
???? 17. august 2016 23:07
...suhted Euroopaga on tõusnud päevakorda. Pole midagi imestada kui ollakse panustatud õigel suunal sest Brittide väljaastumine on paras peavalu kõigile ????
vanaisa 17. august 2016 23:05
See et Anton "seal" on ei olepaha. Mis sest et. . . Siin tahaks Alatalule öelda aitäh, järjekordse õppetunni eest ajaloos. Olen kogu oma elu jooksul kuulanud - lugenud tema teadmisi. . . julgen väita, et ta on üks harituimaid . . ajaloolasi. Samas üks erapooletuimaid poliitikast. Astuge ajaloos tagasi ja lugege tema komme. . . No pea 90 % pihtas. Edu ja uutan uusi teadmisi sinult.
reeturid 17. august 2016 22:32
Mis siin küll nüüd uhkustada on, härra Alatalu?
Et Anton Vaino on Putini käsilane ja õukondlane, siis see on trumbiks Eestile?
Midagi sellist totrust oskab tänapäeval ainult üks CCCPi ajal Kremlile ustav ja truu NLKP-lane väljamõelda.
Kas Te oleksite siis ka väga uhke olnud, kui üks eestivereline inimene oleks näit. ajaloo suurimate mõrvarite – Hitleri ja Stalini – lähikonnas kõrgele positsioonile jõudnud?
Hoopis suurim häbi on tõdeda, et üks eesti juurtega meeste lapselapselaps läks oma esiisadega ühte teed.
Kõik need kolm Anton Vaino esiisa - Heinrich (venepäraselt Genrihh) Vaino, Karl Vaino ja Eduard Vaino olid Venemaale üdini ustavad kommunistid, seega Eestimaa ja Eesti rahva reeturid.
Ja ega see viimane käbi - see Anton - ka pole nendest vanadest kommunisti-kändudest kaugemale kukkunud, hoopis vastupidi.
Olla 21. sajandil ühe maailma verisema diktaatori lakai, see ei ole Eesti trump, vaid see on üks suurim häbiplekk kogu meie eesti rahvale.
on 19. august 2016 00:26
siis eesti trump ansip, kes kommunistina ajas koeraga noori taga tartus kui ärkamisaeg algas...verisem diktaator on palju idapoolsem põhja koreas ametis. Vaino ametisse tuleb suhtuda neutraalselt, kuna eesti nimena võib mõjuda positiivselt naabersuhetele.
eestlane 17. august 2016 21:05
See pole esimene kord, kunagi kutsudid nad kolm varjaagi venemaad juhtima!
See satraap... 17. august 2016 17:51
...on samasugune eestlane kui seda oli Alfred Rosenberg.Suure tõenäosusega aga veelgi vähem.Kui eestlaste rahvuslikuks diskrediteerimiseks on Karl Vaino ehk sobiv kandidatuur siis tema lapselapsel puudub meie rahvusliku algega juba igasugune seos mistõttu diskrediteerida saab see subjekt siiski iseennast ja riiki keda nüüd esindab.Ja Jumal tänatud!
maalt ja obesega 17. august 2016 19:36
rosenbergis muide oligi eesti ja läti verd,nii et mina eestlasena tunnen küll uhkust,et üks matsiverd mees suutis ennast hitleri lähikonda munsterdada ja nii oma nime igaveseks ajalukku raiuda!
maalt ja obesega, ole uhke edasi selle natsikurjategija üle 17. august 2016 22:59
Rosenbergid olid segapudru-verelised- baltisakslaste ja eesti vaba talupoegade ning saksasoost kaupmeest- käsitööliste suguvõsast.
Igatahes Eesti geene sellele Alfredile loodus küll edasi ei olnud andnud, vaid hoopis sakslaste geenidega võimu- ja valitsemisiha.
A. Rosenbergist sai natsi ajal Hitleri parem käsi.
Rosenbergi tegevus Hitleri käsilasena tunnistati Nürnbergi protsessil natsikurjiegelikuks ja talle määrati kõrgeim karistus, Rosenberg hukati poomise läbi.
Praegu on Anton Vaino samuti ju Putini parem käsi.
Milline saatus teda küll kunagi ootab?

sirje 17. august 2016 17:07
Talutage Alatalu treppidelt alla! Anton on eestlastele sama kasulik, kui triikrauale suunatuled. Igatahes.
KALLAS 17. august 2016 17:03