Maailm

Prantsusmaa kuurordid keelustavad burkiinide kandmise (19)

Toimetas Kristin Aasma, 17. august 2016 16:08
MÄRG JA LIRTSUV: naine burkiinidesFoto: AFP / Scanpix
Kolm Prantsusmaa kuurortlinna toetasid eile kolme mereäärset linna, kus on keelanud rannas kanda burkiinit ehk islamiusuliste naiste ujumiskostüümi, mis katab kogu keha. Keelud tulenevad murest usulise ekstremismi kasvu pärast.

Prantsuse peaminister Manuel Valls avaldas toetust kohalikele omavalitsustele nende otsustes ning rõhutas, et burkiinid ei sobi kokku Prantsusmaa Vabariigi väärtustega, vahendas The Local.

Samal teemal

Prantsusmaa edelaosas asuva kuurortlinna Leucate meer Michel Py allkirjastas dekreedi burkiinide kandmise keelu kohta avalikes randades eile hilisõhtul. Selle kuu lõpuni kehtiv dekreet keelab ilmuda avalikku randa igal isikul, kes ei ole vastavalt rõivastatud, ei austa moraalset käitumist, hügieeni ja ohutut suplemist. „Nende põhimõtetega seonduvate suplusrõivaste kandmine on samuti keelatud,“ seisab dekreedis.

Põhja-Prantsusmaal Pas-de-Calais’ departemangus asuva Oye-Plage’ linnapea kinnitas, et kavatseb samuti burkiinid keelustada, kui ta oli pühapäeval rannas näinud naist, kelle nägu ja silmi kattis keep ning käes olid kindad. Sama avalduse on teinud ka Le Touquet’ linnapea.

Viimastel kuudel on Prantsusmaal islamistide poolt toime pandud rida rünnakuid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee