Eesti uudised

PRESIDENDIKAMPAANIA: Reps on külastanud ligi 150 omavalitsust (26)

Toimetas Kaspar Käänik, 17. august 2016 14:26
Foto: facebook.com/repsmailis
Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps jätkab presidendikampaania raames kohtumisi omavalitsusjuhtidega ning on viimaste nädalate jooksul külastanud ligikaudu 150 omavalitsust kaheteistkümnes maakonnas. 

Alates tänasest on Reps ringsõidul Ida-Virumaal, edastab Keskerakond

Samal teemal

Repsi eesmärk on endiselt sama mis enne – ta soovib kohtuda võimalikult paljude omavalitsusjuhtidega üle kogu riigi ja kuulda nende peamiseid muresid. "Olen saanud omavalitsusjuhtidelt tagasisidet, mis lubab arvata, et olen ainus presidendikandidaat, kes reaalselt omavalitsustes kohapeal käib. Seda hinnatakse väga kõrgelt. Paraku on Eestis muutnud haruldaseks see, et riigijuhid pealinnast välja sõidavad ning maapiirkondade muret kuulda võtavad. Soovin sellist negatiivset trendi murda." 

Haldusreform ja põllumajandus 

Repsi sõnul on kohtumiste raames osutunud omavalitsuste jaoks kõige meeli erutavamaks teemaks haldusreform, mis on mitmeid omavalitsusjuhte varakult halliks ajamas. Samuti on korduvalt tõstatunud küsimus Eesti põllumajanduse hetkeseisust ning ühiselt on otsitud ka lahendusi kohaliku ettevõtluse toetamiseks. 

"Omavalitsusjuhid peavad haldusreformi tärmineid ebareaalseteks ning mitmed neist ootavad enne edasiste sammude astumist kohtuotsust. On selge, et riigitasandi ning kohalike omavalitsuste vaheline kommunikatsioon on jäänud haldusreformi küsimuses poolikuks ning KOV-d tunnevad end petetuna. Raha reformiga juurde ei tule, kuid ülesandeid küll. Inimeste jaoks seis aga paremaks ei muutu. Usun, et seesugune omavalitsusjuhtide pahameel muudab tänavused presidendivalimised valimiskogus väga ettearvamatuks," lõpetas Mailis Reps.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee