Eesti uudised

GALERII & VIDEO | Põhja-Tallinnas harjutasid politseinikud relvastatud kurjategijate kinnipidamist (10)

Toimetas Liis Vaksmann, 17. august 2016 11:55
ATHOS 2016Foto: Jörgen Norkroos
Täna hommikul lõppes Põhja-Tallinnas ja Harku alevikus toimunud rahvusvaheline eriüksuste õppus ATHOS 2016, milles harjutati ühist koostööd terrorirünnaku korral.

Õppuse stsenaarium nõudis kannatanute evakueerimist ja relvastatud terroristide kinnipidamist. Õppusel tegid kaasa peale eriüksuslaste veel ka kiirabi ja haiglad. Osa õppusest toimus Harku ja Murru vanglas ning Tallinna kordonis, et treenida eriüksuste juhtimist samaaegselt mitmes asukohas toimuvate sündmuste korral.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher tõdes, et esmakordselt harjutati nii suures mastaabis koostööd linnatingimustes – Tallinna linnahallis ja selle ümbruses. „Hiljutised terrorirünnakud Euroopas toimusid just linnakeskkonnas ning operatiivteenistuste tööd raskendas asjaolu, et need toimusid sageli mitmes rahvarohkes asupaigas. Seetõttu oli Eestis ette valmistatud õppus stsenaariumi ja toimumispaiga poolest ka välispartnerite jaoks väga hinnatud võimalus koostööd harjutada. Mida sagedamini ja tõetruumalt meeskonnad kriiside lahendamist harjutavad, seda paremini sujub tegutsemine olukorras, kus päriselt on kaalul inimeste elud,“ ütles Vaher.

Kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Eerik Heldna sõnul on terrorirünnakute eduka tõrjumise eeldus info valdamine. „Terrorirünnaku tõrjumiseks on eluliselt tähtis omada võimalikult põhjalikku teavet ohustajate kohta,“ sõnas Heldna. „Eestis on terrorismi ennetamine ja tõkestamine kaitsepolitsei peamisi ülesandeid, kuid selle eeltöö peavad tulemuseks vormima eriüksused.“

Õppus toimus Euroopa eriüksusi ühendava koostöövõrgustiku ATLAS raames, mis asutati 2001. aastal terrorismivastase võitluse tõhustamiseks. Eesti on ühisõppustel osalenud juba 2005. aastast, sel aastal läbi viidud suurõppus oli jätkuks eelmise aasta sügisel Eestis toimunud õppusele. Tänavu osalesid õppusel eriüksuslased 15 riigist, sealhulgas Austria, Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Soome, Rootsi, Poola, Sloveenia, Läti, Leedu ja USA.

Samal teemal

18.07.2016
NAGU AMEERIKA MÄRULIS: pantvangid vabastati hetkega