Foto: Eesti Puuetega Inimeste Koda / Facebook
Toimetas Kristin Aasma 17. august 2016 11:22
Eesti Puuetega Inimeste Koda korraldab augusti lõpus ja septembri alguses Tallinnas tasuta sügislaada, mille sihtgrupiks on puuetega lapsed, noored ja pered. Laadakaubaks on annetajatelt eriti oodatud koolitarbed, talverõivad ning aia- ja põllusaadused. Peamine annetuste juures on see, et need oleksid puhtad, terved ja värsked! Annetusi võetakse vastu 26. augustini.

"Kuid ka kõik muud asjad on teretulnud,“ ütles Tallinna Puuetega Inimeste Koja esimees Tiiu Härmat. Ta lisas, et oodatud on igas suuruses igasugused rõivad ja jalanõud, beebirõivad ja –tarbed, nõud, sisustuskaup, kodutehnika, arvutid ja kodukeemia ning raamatud (eriti kaasaegsed laste- ja noorteraamatud, eneseabikirjandus jms).

Laada jaoks võib annetada ka ehteid, kosmeetikat ja hügieenitarbeid tingimusel, et viimaste säilivusaeg ei ole ületatud.

Aiasaaduste kõrval on väga oodatud toiduained – konservid, kuivained nagu kohv, tee, suhkur jms. "Aiasaadused ja toiduained, mis ei säili, nagu näiteks tomatid, kurgid, leivad, saiad jms, jagame me peredele värsketena igapäevaselt, säilivad asjad jäävad laadapäevaks,“ selgitas Hermat.

Tähelepanuta ei saa jätta ka maiustusi, sest peredes, kus on raske majanduslik olukord, pole lapsed ammu kommi saanud, rääkis Hermat. Suuremad esemed nagu mööbel ja kodumasinad on võimalik abivajajatele otse koju toimetada. Vaja on vaid sellest korraldajatele teada anda.

Asjad palutakse annetajatel tuua Tallinna Puuetega Inimeste Kotta aadressil Endla 59. Annetusi võetakse vastu 26. augustini igal tööpäeval kell 10-17. Muul ajal asjade toomine kooskõlastage korraldajaga telefonil 655 4161 või meilil ivica.magi@gmail.com.

Tasuta asjade laata korraldatakse juba viiendat aastat ning selle populaarsus järjest kasvab. Paraku suureneb pidevalt ka toimetulekuraskustes puuetega laste ja täiskasvanutega perede arv. Samas on inimesi, kellel jääb kodus asju üle - lapsed kasvavad riietest välja, endale jäävad kas laiaks või kitsaks või lihtsalt ei meeldi enam, kodutehnika vahetatakse uue ja moodsama vastu... Miks siis mitte anda asjadele uus elu ning rõõmustada neid, kelle võimalused pole nii head?

Korduma kippuvad küsimused:

1. Kas ma võin kindel olla, et asjad lähevad ikka tõelisele abivajajale?

"Meie juures küll. Me tunneme ja teame oma inimesi, samuti on meil hulk vabatahtlikke, kes aitavad komplekteerida abipakke konkreetsetele peredele, viivad koju kätte ka, kui neil endil pole kuidagi võimalik järele tulla."

2. Mis saab neist asjadest, mis laadal siiski omanikke ei leia?

"Tavaliselt jääb üle üsna vähe asju. Mingi osa saame jätta oma majja SOS-olukordade jaoks, ülejäänud anname edasi teistele abistamisega tegelevatele organisatsioonidele."