Kiiksud

ÕUDNE ÄRATUS: robottolmuimeja korraldas öösel pere elutoas täieliku kaose (58)

Toimetas Gerly Mägi, 14. jaanuar 2018, 15:56
 Facebook/Jesse Newton
USAs elav abielupaar ärkas ühel ööl üles ebameeldiva üllatuse peale. Vanematele kaissu pugenud laps haises koera väljaheidete järgi. Asja uurima asudes selgus, et sekeldusel oli veel kolmas osapool.

Ehmatusega üles ärganud paarike nägi elutoas kaost – kogu põrand oli kaetud koera väljaheitega. 

Pereisa kirjutab Facebookis: "Millalgi kesköö ja poole kahe vahel kakas meie koer Evie elutoa vaibale. See on ainus kord, kui ta midagi sellist on teinud, ja ilmselt seetõttu, et unustasime ta enne magama minekut õue lasta," kirjeldab ta, millest kaos alguse sai.

Loomaomanikele pole antud olukord küll midagi katastroofilist, ent selle pere puhul tuli kaose loomisel appi robottolmuimeja.

"Meie Roomba (robottolmuimeja) hakkab tööle igal ööl pool kaks, kui me magame. Ja ta leidis selle kaka üles. Ja nii algas kaka-katastroof," räägib Jesse.

Tolmuimeja sõitis üle koera väljaheidete ning ajas selle mööda korterit laiali kõikjale, kuhu robot ligi pääseb. "Tulemuseks on kodu, mis näeb välja nagu Jackson Pollocki kakamaal."

Pereisa Jesse võrdles elutuba Jackson Pollocki maalidega EXHIBITIONS-HOPPER/ REUTERS/Fenimore Art Museum

Jesse sõnul sattus koera kaka kõikjale, mis vähegi põranda lähedal asus – põrandalaudadele, mööblijalgadele, vaipadele, lapse mänguasjakastidele. "Meie armastatud Roomba, keda igal õhtul hoolikalt puhastatakse, nägi välja nagu ta oleks mudamaadlusest osa võtnud."

"Siis, kui su nelja-aastane ärkab kell kolm öösel, et sinu voodisse ronida, imestad sa, miks ta haiseb koera kaka järele. Ja sa kõnnid elutuppa. Ja sa mõtled, miks põrand tundub veidi teraline. Ja sa näed ähmaselt Roombat meenutavat asja pruunis koorikus, istumas keset põrandat, hele roheline tuluke põlemas, nagu kõik oleks korras. Nagu ta oleks uhke enda üle. Sa olid siiani poolunes, kuid ärkad nüüd päris kiiresti üles," meenutab mees.

Edasi järgnes tundidepikkune koristamisprotsess. Esmalt tuli puhtaks kasida laps ja tagasi magama viia. Seejärel hakati robottolmuimejat puhastama – detail detaili haaval tuli mehel robot lahti võtta ja ära loputada.

"Mõned ilmselt kehitaksid õlgu ja läheksid tagasi voodisse, et sellega hommikul tegeleda. Aga sa ei ole üks nendest – sa ei saa minna magama, kui elutoas on kaka-sõjatander," maalib ta olukorrast pilti lisades, et tolmuimeja pesemise hetkeks oli ta juba küünarnukkideni väljaheitega koos.

"Oo, ja sa mitte ainult ei vannu – sa mõtled uusi vandesõnu välja. Sa ütled asju, mis paneks saatana vastikusest värisema. Sa loodad, et su laps püsib voodis, sest kui ta kuuleb sind niimoodi rääkimas, pole lootustki, et ta vanglas ei lõpeta," kirjeldab Jesse toonaseid emotsioone. 

Kui mees oli lootusetult üritanud tolmuimejat ja vaipu puhtaks saada, andis ta lõpuks kell 6 hommikul alla, et järgmisel päeval jätkata. Kuid ka siis ei saanud Jesse robotit täielikult puhtaks ega töökorda. Nii tuli tal helistada poodi, kust tolmuimeja osteti. "Helistasin neile ja rääkisin tõde. Mu Roomba leidis koera kaka ja peaaegu tekitas Kolmanda maailmasõja."

Perekond Newtoni õnneks vahetati nende tolmuimeja garantiikorras välja. Vaipadest tuli pereema Kellyl siiski loobuda ja need leidsid tee prügikasti. 

Selline vaatepilt pole aga loomaomanike jaoks midagi uut. Oma kogemuse salvestas videoks üks teinegi ameeriklane. Kell 10 hommikul hakkas tema robottolmuimeja tööle ning ajas mööda vaipa laiali koera väljaheited, mille lemmikloom öösel tuppa oli teinud. 

 

58 KOMMENTAARI

õ
16. jaanuar 2018, 11:18
Õhtulehel pole kirjutada midagi või, et kaks aastat vana artikli jälle postitas?
S
. 16. jaanuar 2018, 09:12
Sitaauguriik?
Aga lugeda tõesti ülinaljakas:)
Vähemalt hea huumorisoon kannatanul.
Ju siis oli väga suur koer.
Loe kõiki (58)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee