Maailm

"TROONIDE MÄNG VENE MOODI" ehk Miks vahetati Ivanov Vaino vastu

Allan Espenberg, 17. august 2016 04:00

8 KOMMENTAARI

j
juhan/ 17. august 2016 16:13
m
MATS/ 17. august 2016 10:34
Stalin vahetas kõiki tippjuhte perioodiliselt välja. Neid, kes võimuga liialt harjusid ja end juba vägevatena tundma hakkasid. Seega - ohtlikuks muutusid. Tõsi küll, tema saatis nad mullatoidule.
Asemele ülendas ta aga noori. Kes tunnetasid isakese võimu ning olid talle tänulikud ülenduste eest.
m
mine tea/ 17. august 2016 09:07
Võib-olla lubati vainole tema vanaisa ametikoht.
k
kuule/ 17. august 2016 09:38
Vaino on siiski karjääri teinud, riigi ehk kolmanda-viienda tähtsama ametniku hulka jõudnud. Vanaisa Karla ametikohta ju enam polegi. On kubernerid, on vabariikide juhid. Selle Antoni puhul oleks isegi mõni kuberneri või tähtsa regiooni juhi koht liiga madal, et edutamiseks nimetada.
Nn. vabariikide kohalikud juhid määratakse pealegi tavaliselt kohaliku klanni hulgast. Eesti taasliitumisel tõenäoliselt siis pattu kahetsevate ja ühtse Venemaaga liituvate reformarite seast. Ankeedi poolest sobiks isegi enamik presidendikandidaate.
Muide, Õhtuleht, mis on selle kirjutise sisu? Miks siis ikkagi see Ivanov ametist maha võeti? Miks Allar kirjutab üldse asjast, mida ei tea? CCCPiga toodud võrdlused on täiesti mööda, kas praeguse Venemaa kaadripoliitikas on CCCP mudel kasutusel küll vist samapalju kui Eestis ja mujalgi.
t
to kuule/ 17. august 2016 10:37
Kui ametikohta enam ei ole, ei tähenda see veel, et seda ei võida taas luua. Aga ka asendada sama võimu, kuid muu nime kandva aetkohaga. Näiteks kuberneriks. Kuigi, nii kõrgelt kuberneriks kukkuda oleks ametialane alandamine, selles on sul õigus.
v
vene värk/ 17. august 2016 04:26
Venemaal vahetub president ainult endise surnuksjoomise- vöi riigikukutamise töttu, muidu käib see ametikoht isalt-pojale. "Valimised" vene moodi tähendavad läbi ajaloogi Kremli poolt omade jopede paika määramist, valimiste kui sellisega pole Venemaal mitte kunagi mingit pistmist olnud ega saa olema,
Putin on egoistlik arg jänes, kes trambib jalgu ainult seni, kuni asi tösiseks läheb, tuumasöda kardab ta samapalju, kui endale paela kaela panemist, sedasorti inimesed pole vöimelised enesetapuks.
m
mõtlik/ 17. august 2016 09:33
tahad siis väita, et Putinil ei ole ,ega teki kunagi julgust sõda alustada. Samas tead ju isegi, et meil räägitakse otse vastupidist, et just Putin alustavat kohe,kohe sõda meie vastu ?
E
???/ 17. august 2016 10:30
Ega sa midagi segi ei aja? Seni on võim isalt pojale üle läinud, seega dünastiline printsiip olnud vaid Põhja-Koreas. Peale Jeltsini ma suuri joodikuid ei tea, kuid tema läks erru pärast oma ametiaja lõppu. Ja varsemast ajast - liidri kohalt otse hauda on läinud Lenin, Stalin, Brežnev, Kirilenko ning Andrpov. Kuid nemad on läinud ikka tervisehädade tõttu. Vaid Hruštšov kukutati, kuid mitte riigipöörde vaid kõrgema juhtkonna siseintriigiga. Riigipöörde tulemusel on võimust ilma jäänud vaid Gornatšov.
Miks arvad, et Putin kardab enesetappu? Tal pole plaaniski seda teha. Kui ta tuumanupule vajutab, siis ta ei mõtlegi sinises leegis põleda vaid lakub kiirliftiga alla oma erapunkrisse.Kus ootavad ees teenijaskond, kümneteks aastateks toitu, jooki ning energiat ja viietärni hotelli mugavused. Temale jagub neid elupäevade lõpuni, paljuk 63 aastasel vanamehel neid enam? 10 - 15 - 20? Mitte enam.