UUSAASTAÖÖ VIINIS: Austria politsei vahistas nädalavahetuse üheksa iraaklast, keda süüdistatakse uusaastööl Viinis noore sakslanna vägistamises. Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 17. august 2016 04:00
Austria politsei vahistas nädalavahetusel üheksa iraaklast. Mehi, vanuses 21–47 aastat, süüdistatakse 28aastase sakslanna grupivägistamises uusaastaööl Viinis, vahendab Deutsche Welle.

Iraaklaste näol on tegemist varjupaigataotlejatega või juba ametlikult varjupaiga saanutega. Viis neist vahistati Viinis, kolm Steiermarki liidumaal ja üks Alam-Austria liidumaal.

Tegemist on sõpruskonnaga. Kes neist olid vägistajad ja kes kuriteole kaasaaitajad, selgitab uurimine, ütles politsei esindaja Paul Eidenberg. Ekspertiis leidis ohvrilt vähemalt nelja mehe DNAd.

Kõik vahistatud on seni süüdistust eitanud.

Austria meedia tõstab esile politsei visa tööd. Grupivägistamine toimus juba uusaastaööl ja kurjategijad tabati seitse ning pool kuud hiljem. Politsei avalikustas juhtumi alles esmaspäeval.

Vägistajate küüsi sattunud sakslanna oli pärit Alam-Saksi liidumaalt. Viinis viibis ta sõbrannal külas. Mõlemad pruukisid uusaastaööl ohtralt alkoholi ja kaotasid teineteise Schwedenplatzil keset peomelu silmist.

Iraaklastele jäi purjus sakslanna silma ja nad pakkusid talle abi. Seltskond viis purjus neiu endaga kaasa. Hommikul ärkas sakslanna alasti võõras korteris, kus ta oli olnud öösel kella kahest kuni hommikul kella kuueni.

Iraaklased saatsid ta korterist välja. Sakslanna pöördus kohe politseisse. Ta mäletab selllest ööst üsna vähe, kuid arstlik läbivaatus tuvastas, et teda oli tõepoolest vägistatud. Selles korteris elas tol ajal üks üheksast vahistatust – 26aastane iraaklane.

Kohtus süüdimõistmisel ähvardab iraaklasi kuni 15 aasta pikkune vanglakaristus.