Foto: Jörgen Norkroos
Andra Nõlvak 16. august 2016 16:31
Mullu oktoobris allkirjastasid Tallinn ja OÜ Fund Ehitus Kopli liinide ostu-müügilepingu. Tehingu maksumuseks oli 1 900 100 eurot ja sellega võttis ostja ka omale kohustuse oma vahendite arvelt valmis ehitada kinnistute teenindamiseks vajalikud tänavarajatised koos tänavavalgustuse, liikluskorralduse süsteemide ja muu infrastruktuuriga.

Täna ei toimu Kopli liinidel aga midagi. Kuigi kinni on löödud lagunevate majade uksed ja aknad, siis ehitustööd pole siiani alanud.

Foto: Jörgen Norkroos

OÜ Fund Ehitus visioon näeb ette kahe- ja enamkorruselised korterelamud, elurajooni teenindavaid asutusi ja kaubandusteenindusettevõtteid. Rannale on ettenähtud promenaad, spordi- ja mänguväljakud ning koerte jalutusalad.

Kui novembris valis firma projekteerijat esimeste Kopli liinidele kerkivate uute hoonete ehituseks, siis täna maa-alal veel midagi ei toimu.

Foto: Jörgen Norkroos

Tänavu pidanuks plaanikohaselt alustatama esimeste hoonete ehitustöödega, milleks kaks viiekorruselist maja, kuhu orienteeruvalt peaks tulema 70 korterit. See peaks olema alles ehitustööde esimene etapp, mis kestab 2018. aastani.

Mis seisus ehitustööde planeerimine hetkel aga on, Fund Ehitus ei avalda. "Protsessid toimuvad plaanipäraselt ja oleme graafikus," sõnas Fund Ehituse omanik ja juhatuse liige Eiki Rump.

Kuigi Kopli liinide ala sulgeda ei plaanitud ja turvalisuse tagamiseks pidi jääma alal korda hoidma turvafirma, täna seal keegi midagi ei valva.

Foto: Jörgen Norkroos

Hetkel on pilt Kopli liinidel endiselt trööstitu. Mõnel üksikul aknal on veel ees kardinad, justkui oleks nende taga veel elu. Uksed ja aknad on kinni löödud. Ühel sellisel plangul seisab kiri: "MIKS? Suurem osa meie maja elanikest käis tööl ja kasvatas lapsi. MIKS TE VÕTSITE MEIE AINSA KODU? JA MIS TE MEILE ASEMELE ANDSITE? URKA JOODIKUTE VARJUPAIGAD"

Foto: Jörgen Norkroos