Eesti uudised

FOTOD | Saksa kaitseatašee sai kaitseväe teenetemärgi (1)

Toimetas Kaspar Käänik, 16. august 2016 12:28
Foto: Kaitseväe peastaap
Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras autasustas täna Saksamaa Liitvabariigi kaitseatašeed Eestis kolonelleitnant Konstantin Bellinit kaitseväe teenetemärgiga Eesti ja Saksamaa kaitsealase koostöö arendamise eest. 
Foto: Kaitseväe peastaap

"Praegust julgeolekuolukorda arvestades on tähtis, et Läänemere piirkonna heidutusmeetmetesse panustaksid ka Euroopa riigid. Täna Eestis teeniv Saksa mägijäägrite üksus ja peagi Ämarisse saabuvad Saksamaa hävitajad on oluline märk liitlassuhtest, millele saame loota," ütles kindralleitnant Terras, kelle sõnul on kolonelleitnant Bellinil olnud kandev roll meie julgeolekuolukorra ja liitlaste toetuse vajaduse selgitamisel Berliinile. 

Juba sel kuul võtavad Luftwaffe hävitajad Eurofighter Typhoon kolmandat korda üle Balti riikide õhuturbemissiooni Ämaris. Kokku on Saksamaa hävitajad missioonil osalenud kaheksal korral. Lisaks teenib hetkel Eestis ligi 200 Saksa kaitseväelast Bundeswehri 23. mägijäägribrigaadi 231. mägijäägripataljonist. Saksa kaitseväelased osalesid sel aastal Eestis aset leidnud õppustel Kevadtorm ja Saber Strike ning motoriseeritud rännakul Dragoon Ride läbi Euroopa. 

Saksamaa on üks Eesti mereväe miinitõrjevõimekuse alusepanijatest. Seal on väljaõppe saanud mitmed Eesti ohvitserid ja allohvitserid. Koos sakslastega on Eesti kaitseväelased teeninud Aafrika sarves, hetkel teenitakse koos Malis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee