Eesti uudised

Joobes jalgratturit ootab rahatrahv (4)

Agnes Saik, 16. august 2016, 04:00
OHTLIK: Purjuspäi jalgrattaga sõitmine võib küll tunduda jõukohane, kuid õnnetus ei hüüa tulles. Foto: Markus Mikk
Ühel äsjasel hilisõhtul viis kiirabi haiglasse Tallinnas Järveotsa teel purjuspäi kukkunud jalgratturi, keda ootab nüüd ees ka väärteomenetlus.

Politsei pressiesindaja Olja Kivistik selgitab, et patrull jõudis sündmuskohale, kui 43aastane rattur oli juba haiglasse toimetatud. Juhtumi kohta ta hetkel lisainfot anda ei saa, kuid joobes jalgrattureid karistatakse rahatrahviga. Selle suurus võib ulatuda 60 kuni 400 euroni. Alkoholijoobes jalgratturitelt autojuhiluba ära võtta ei saa.

Sel aastal on joobes jalgrattureid tabatud kuraditosina jagu, mida on näiteks sama palju kui alkoholi tarvitanud veoautojuhte ja märksa rohkem kui mopeedi või mootorrattajuhte. Eelmisel aastal oli number ühe võrra väiksem.

Üheksa tänavust purjus jalgratturit on saanud viga, neli on tekitanud varalist kahju. Õnnetused on olnud siiski kergemat laadi. "Näiteks juuni alguses sõitis Tallinnas alkoholijoobes jalgrattur vastu ohutussaarel olnud liiklusmärki. Mai alguses sõitis alkoholijoobes jalgrattur Valgas, kaotas juhitavuse ja kukkus," illustreerib Kivistik. Valga juhtumi puhul määrati rahatrahviks 60 eurot, juuni juhtum on veel menetluses.

Jalgratturite joovet kontrollib politsei üldiste kontrollreidide käigus, kui autojuhid puhuvad, siis puhuvad ka jalgratturid. Eraldi ratturitele keskenduvaid kontrolle ei korraldata.

Tartu lähistel elav noormees Janar räägib, et oleneb muidugi joobeastmest, kuid kergelt vindisena suudab ta vaevata rattaga sõita. "Autoga ei sõidaks mitte kunagi, rattaga ei ole mingit vahet, rahulikult väntad, ei ole midagi hullu ega ohtlikku," arvab ta. Siiski on tal kogemus, kuidas õlut joonud sõber ei suutnud enne sebrat õigel ajal peatuda ja sõitis ühele eakale daamile liiga lähedale. Ratta lenks jäi naise käekoti sanga taha kinni, tõmbas ratturi kaasa ja mõlemad prantsatasid asfaldile. Kumbki oluliselt viga ei saanud ja lugu lõppes sõbralikult – noormehed palusid vabandust ning proua andis loo andeks. Politseisse juhtum ei jõudnudki.

Kuigi Janar sõidab küllaltki palju rattaga, pole teda kontrollitud. Küll on pidanud alkomeetrisse puhuma Mattias, kes Tartus Ülikooli tänaval politseile sülle tiirutas. Politsei tähelepanu äratasid tegelikult rattalt puuduvad tuled, kuid jutu käigus esitati ka küsimus: "Olete ikka kaine?" Noormehe vastus: "Ee… võib-olla," tõi välja alkomeetri, mis näitas 0,11. Samal ajal püüdis ka politseiniku tähelepanu paarikümne meetri kaugusel lärmama hakanud seltskond, mille peale Mattiasel minna lasti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee