Eesti uudised

Reformierakonna poliitikud teevad etteheiteid Jõksi advokaadikarjääri asjus (52)

Toimetas Andra Nõlvak, 15. august 2016 21:51
Foto: LAURA OKS
Mõned Reformierakonna poliitikud leiavad, et presidendikandidaat Allar Jõksi omaaegne töö vandeadvokaadina ei ole alati olnud eetiline. Nii Andrus Ansip kui ka Jürgen Ligi toovad näiteks Eesti Gaasi ja Tallinna trammihankes kaotajaks jäänud Stadleri esindamise riigi vastu, kuid Jõksi arvates ei tohiks aga advokaati kliendiga samastada ning tema sõnul on väljaütlemised valimisvõitluse osa, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Ma ei ole mitte üheski vaidluses Gazpromi huve esindanud," kommenteeris Jõks ise, lisades, et on esindanud Eesti Gaasi huve ja Eesti Gaas on seaduslik ettevõte ning tema teada ei ole kuritegelikuks ettevõtteks kuulutatud ja Eesti Gaasi esindamine läks korralikult.

Ansipi seisukoht on seotud Tallinna trammihankega, kus Jõks oli Šveitsi veeremitootja Stadler Bussnangi esindaja, mis kaebas hanke kohtusse, kuid ettevõtte kaebus jäi riigikohtus rahuldamata.

"Mina ei taha endale presidenti, kes on raha eest valmis võitlema Eesti riigi huvide vastu, kelle ainus eesmärk on kahjustada Eesti riigi huve kohtuasjas," sõnas Ansip.

Samal teemal

26.08.2016
Jõksist sai teine ametlik presidendikandidaat
19.08.2016
Rõivas: presidendi valimine riigikogus on parlamendierakondade ühine vastutus
15.08.2016
Vahur Kersna intervjueerib presidendikandidaate: Eesti täna ja 25 aasta pärast
15.08.2016
Presidendikandidaadid töötaksid Kadriorus, aga elaksid kodus