Eesti uudised

Tarand kaitseb Jõksi: ta sai otsekohe aru, et tegi fopaa ning palus vabandust (64)

Toimetas Marge Sillaots, 15. august 2016 11:18
Foto: Stanislav Moškov
Nädalavahetusel arvamusfestivalil julge sõnavõtuga esinenud presidendikandidaat Allar Jõks leidis kaitsja Indrek Tarandi näol.

Jõks mainis presidendikandidaatide debati ajal Mailis Repsile, et ei saa temaga ühtesse astuda, kuna naine on temaga kaasas. Otsekohene arvamus tõi mitmete inimeste pahameele, kelle arvates oli tegu alandava ja madalalaubalise huumoriga.

Endine presidendikandidaat Indrek Tarand aga üldsuse arvamusega ei nõustu. "Jõks pani kõlama ebaõnnestunud kahemõttelisuse, sai otsekohe aru, et tegi fopaa ning palus vabandust. See näitab, et riigitarkus on olemas ja kombeid järgib ka," kirjutas Tarand poliitik Peeter Ernitsa sotsiaalmeedia postituse all.

Tarandi sõnul pole tema kuulnud, et näiteks Siim Kallas midagi analoogset oleks teinud. "Tema rahakaotused on alati põhjendet fraasiga "ei mäleta"," lisas Tarand.

Kui poliitik poliitikule, teatas Tarand Ernitsale, et sootus olulisem Jõksist rääkiva uudise jagamisest oleks presidendivalimiste seaduse viletsus, mille nimel Ernits riigikogu liikmena võiks tegutseda.

Samal teemal

26.08.2016
Jõksist sai teine ametlik presidendikandidaat
17.08.2016
Kas haritus algab sõnast "tere"?
14.08.2016
Randpere Jõksi naljast: huumorimeel on jäänud pidama koopainimese tasemele
13.08.2016
Allar Jõks vabandas ebaõnnestunud nalja eest