ei saa aru, kellel ja kuskohas need palgad tõusevad? ma ei tunne kedagi, kes tunneks kedagi, kes oleks kuulnud kellestki, kellel palk oleks tõusnud viimase 5 aasta jooksul.
kaovad nato ja "pagulaste" ülalpidamiseks , kreeka võlgade ja intresside maksmiseks. Midagi on tarvis ka ämma kappi ja nii polegi ettevõtlusesse midagi jagada.
Selles pea olematus majanduskasvus oleme teatud määral süüdi küll. Ärme üldistame palgatõusu.See võib olla üksikutel,aga paljudes ettevõtetes tõmmatakse palka maha. Kuidagi väga loid on viimasel aastal olnud see töötegemine,seda eriti tootmistes.Inimesed vormistatakse küll tööle,aga pidevat tööd üldse pole ja tööta päevade eest ei maksta,kuigi seisak ei toimu mitte töötajatest lähtuvalt. Väga suurt rolli mängib siin ka organiseerimatus. Tööd saaks ju teha ,sest tundub ,et seda siiski veel oleks ,aga kuidagi kõik on väga loid ja hirmus aeglane. Ühesõnaga öeldes,kord on ja kord ei ole.Siin ei saa enam mitte milleski kindel olla.Taolisest seisakust ka üldistavalt ei liigu meie majandus edasi.
Tööd saaks ju teha ,sest tundub ,et seda siiski veel oleks ,aga kuidagi kõik on väga loid ja hirmus aeglane. Kõik tegelevad alapakkumistega. Nõutakse toote hinda, mis katab vaid toorme hinna. Toorme hinnad aina tõusevad hiilivalt.Toote hind aga ei koosne ainult toormest vaid ka valmistamisel on vaja seadmeid, energiat ja töölist. Alampakkumiste pärast ongi olukord selline, et tööd nagu on ja samas pole. Ei ole ju mõtet tööd teha ainult töörõõmu pärast ja tootele peale lõpmatuseni pole võimalik peale maksta. Neil kes vajaksid toodet-pole raha ja raha omavatel on vajadused ammendatud. Selline siis olukord siseturul.
alustaks vb sellest, palju läheb riigi nisa otsas rippuvatele nn"ärimeestele", alates megatulusast tln koolide rendilekinkimise lepingust ja lõpetades tuuleärimeeste rammusa boonusega. Alles pärast seda võtaks lihttöötajad jutuks. Ps on selge, et varandusliku ebavõrdsuse eesti variandil on mingi ülempiir, millest alates riiki enam ei eksisteeri
löön käega ja lähen Lätti ostlema/ 15. august 2016 11:00
"Teise kvartali nõrka majanduskasvu on põhjendatud netotootemaksude mõjuga, ehk see on osaliselt aktsiisipoliitika tagajärg. Uhame aga aktsiise juurde!
süüdistab rahvast,kel madal maksukoormus... ega midagimuud sellelt maksukogujalt ei oodanudki!!.. räägiparem mille eest r-hoolduse kampa võeti ja aktsiapakk kingiti
on rahvas süüdi madala maksukoormuse pärast. Enamus saab alla müstilise keskmise ja sealt oleks võtta maksudena küll ja veel. Egas palgavaesus pole häbiasi, sellest peab saama elunorm.
Ei ole väitega nõus. Kui väliskeskkond on igas ilmakaares mäda mis mäda, siis võib olla küll selline olukord, et sisuliselt ei saagi head tulemust saavutada. Et paigal püsida, tuleb kõigest jõust joosta.
aasta lõpuks lõpetab veel palju FIE, OÜ oma tegevuse kõrge maksukoormuse pärast. Ettevõtlusmaksud nuumavad meil siiani ainult riigipalgaliste taguotsa jättes nälga nende toitjad.
Riigikogulaste ja ametnike palgasüsteemi tuleks muuta.Tuleks kehtestada keskmise palga suurune põhipalk, millele lisandub nn. boonustasu, mis sõltuks majanduskasvust, sh. riigiettevõtete majanduskasvu arvestamata.
see on täitsa lambajut,tõusvatest palkadest.Kui kuskil kõrgel tõstetakse palku siis,ei too see Riigile kasumit ja see ei huvita neid härrasid mitte kopika eest kah mitte.Töölise palgad ei huvta küll mitte kedagi!
Siiani laulsid ainult kiidulaule,nüüd siis hakkab kohale jõudma.Miks sõimate ainult valitsust,kõik koalitsiooni kuuluvad erakondade poliitikud on süüdi.
Peaminister teavitas Äripäevas majanduse madala kasvu põhjuse. See on Venemaa majanduse halb olukord! Mulle aga meenub, et juba aasta ja rohkem on Euroopa Liit sh Eesti kehtestanud Venemaale maj.sanktsioonid. Eesti on lojaalne ELga ja ei müü kaupa Venemaale. Sellest johtuvalt ei saa ma aru, kuidas Venemaa majanduse seis meie majandusele mõjub. Või on Eesti ainuke loll kes neist maj sanktsioonidest kinni peab, kui ülejäänud EL kaupleb edasi.Või peaminister valetab süüdimatult ja otsib oma halvasti tehtud tööle vabandusi.
kõik poliitikute soperdised, tuleks vähemalt nädal aega järjest vigu üles märkida. Aga lühemalt saaks ka: Valitsus pole juba üle kümne aasta riigi (rahva) jaoks midagi teinud.
kiire palgakasv on olnud neil , kes midagi ei tooda- advokaadid , kohtunikud, prokurörid . valitsuse liikmed ja lugematul hulgal ametnikest bürokraatidel.
veab riigisektor, see pole saladus. Eraettevõtja,eelkõige väikeettevõtja ei saa palka tõsta,kuna kõik riigimaksud moodustavad 50% ja enam brutosissetulekust. Kahju et meie valitsuses ja riigukogus ei ole neid, kes oskaks kasutada nende endi kehtestatud maksuseadusi ja arvutuste abil endale selgeks teha, et maksusüsteem on paigast ära. Teatavasti olid eurotoetused ettenähtud riigi majanduse järeleaitamiseks, eelkõige maapiirkondades.
on riigiametnikud hakanud välja pakkuma meetmeid,millega loodetaksse saada riigieelarvesse täiendavaid tulusid. Hetkel ripub õhus ettepanek ettevõtete autode sildistamisest. Keegi pole teinud arvutusi milliste ja kui suurte kuludega on see seotud nii ettevõtetele kui ka riigile. Tuleb arvestada,et igasugune kulu, kajastugu see siis ettevõtte või riigi bilansis, on kulu, mis vähendab majanduse efektiivsust. Peaks teadma,et riigi majandus ei saa kasvada ettevõtete kasumlikkuse vähendamise arvel.