Eesti uudised

Jürgen Veberi firma ei ole huvitatud EASiga sõlmitud kokkulepete täitmisest (4)

Maarit Stepanov, 15. august 2016 04:00
VÕRDLEB END LIBLIKAGA: Pärast kohustustest vabanemist tunneb Jürgen Veber end niivõrd kergelt, et võrdleb end õielt õiele lendava liblikaga aasal. Sealjuures annab ta endale aru, et alati ei pruugi unistused täide minna.Foto: Stanislav Moškov
Mustkunstnikuna tuntud Jürgen Veber ei tee saladust, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega sõlmitud lepingu täitmine teda ühel hetkel lihtsalt enam ei köitnud, sest esile kerkisid uued väljakutsed – seega tuleb toetuseks saadud 133 595 eurot tagasi maksta.

Vendade Jürgen ja Jesper Veberi ettevõte JJV Productions sai viis aastat tagasi EASilt rahastuse projektile, mille eesmärk oli saada jalg Ameerika meelelahutusmaailma ukse vahele. Jesper Veberi sõnul eksivad meediakanalid liiga sageli, arvates, et projekti eesmärk oli Ameerika turu vallutamine etendusega "The Path of Wonders". Ta rõhutab, et etendus sai küll toetuse, kuid tegemist oli kasvutoetusega valgustustehnika ostmiseks. Vendade sõnul toetas EAS rahaliselt üldisemat Ameerika turule sisenemist ja kontaktide loomist. Aastate jooksul tekkinud kontaktid tõid kaasa uusi võimalusi ja ühel hetkel sai Veberitele selgeks, et EASiga sõlmitud kokkulepped ei tundu enam huvitavad:

Samal teemal

"Seisin korraga olulise valiku ees: kas jätkata alustatuga ja siduda ennast aastateks turvalise, aga mitte pikas perspektiivis huvi pakkuva lepinguga või minna vastu täiesti uuele väljakutsele ning proovida teha midagi sellist, mida kunagi varem tehtud pole," selgitab Jürgen Veber.

Otsust langetades andis ta endale aru, et uuel suunal on esialgsest erinev ajaraam ja EASi ees võetud kohustused ei pruugi ette antud tähtaegadeks täituda. Otsuses lepingust taanduda ja toetus tagasi maksta peitub Veberi sõnul rohkem plusse kui miinuseid. Kuna otsuse suunda muuta langetasid vennad ise, on nad EASi nõudega toetus tagastada päri. Kõnealuse toetuse puhul on tegemist avaliku rahaga, mistõttu on Veberilt nõutud tema toimetuste kohta pidevat aruandlust. Veberile see ei sobinud, sest nii kadus vabadus langetada otsuseid oma äranägemise järgi: "Projekte tuli valida asukoha ja mitte selle järgi, mis hetkel huvi pakkus. Nagu plaanimajandus. Pidevalt käis justkui mingite mahtude täitmine," selgitab ta.

"Nüüd, kus aga raha tagasi makstud saab, ei pea ambitsioonikamaid eesmärke jahtides kellelegi aru andma. Saab rääkida jälle rohkem sisulistest asjadest. Näiteks uutest põnevatest illusioonidest."

Ta annab vihjeid, et praegused plaanid on suuremad kui varem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee