Maailm

Hullunud mees süütas vaguni ja pussitas reisijaid (4)

Õhtuleht.ee, 15. august 2016, 04:00
Jaamatöötajad koristavad pärast põleva vaguni ja vigastatud inimestega jaama sõitnud rongi kõrvalteele viimist perrooni.Foto: Reuters / Scanpix
Laupäeval kella 14.20 paiku kohaliku aja järgi viskas Šveitsis mees 34aastase naise peale kergesti süttivat vedelikku – seda siis, kui rong oli jõudmas Liechtensteini piiri lähedal Salezi jaama. Süüdanud vedeliku, pussitas mees vagunis olnud reisijaid.

Ründajaks osutus 27aastane Šveitsi kodanik, kes suri eile haiglas põletushaavadesse, nagu ka tema esimene ohver, 34aastane naine. Politsei hinnangul ei pruukinud mees seda naist ega ka kedagi teist selles vagunis tunda. Pussihoopide ja põlengu tõttu sai vigastusi veel viis inimest. Kaks neist – ka kuueaastane laps – on raskes seisundis. Üks vigastatuist on perroonil olnud mees, kes kiskus ründaja, kelle rõivad olid juba leekides, vagunist välja. Saksa ajaleht Welt am Sonntag kirjutab, et hullunud mees ründas inimesi liikuvas rongis. Vedurijuhi kabiinis hakkas küll põlengust teatav signaal tööle, kuid ta otsustas sõita jaama ja alles seal vaadata, mis juhtus.

Samal teemal

Ründajat ei jõutud enne tema surma üle kuulata. Sündmuse kulg taastati vagunis olnud videokaamera lindistuse põhjal.

Politsei ei olnud eilseks suutnud veel rünnaku motiivi välja selgitada, kuid ilmselt ei olnud vaguni süüdanud ja reisijaid pussitanud mehel mingeid sidemeid terrorirühmadega. "Ta ei ole sisserännanu ega pole varem jäänud ühegi pahateoga silma," ütles kohaliku politsei esindaja.

Mehe kodu otsiti kohe läbi, kuid ei leitud midagi, mis oleks viidanud kallaletungi põhjustele, oletavad ajalehed. "Kuna ta ründas esimesena naist, siis võib kuriteo peamine põhjus peituda selles. Kuid see ei pruugi nii olla, sest videost ei jää sellist muljet, nagu ta oleks tahtnud rünnata just teatud inimest," ütles politsei esindaja eile pressikonverentsil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee