Foto: Teet Malsroos
Maria Alas; Video: Teet Malsroos 13. august 2016 22:01
Arvamusfestivali väitlus teemal “Millest tähed räägivad?” läks väga tuliseks, kui Ene Ergma ja Igor Mang oma vaateid pilduma hakkasid. Tähetark avaldas lisaks arvamusele ka Ergmale armastust ning endine spiiker ütles, et küll ta Mangi vastu ikka saab. “Mina olen tennisist, ma löön kohe palli tagasi," ütles Ene Ergma.

Ergma esindas debatis teaduslikku poolt ehk astronoomiat ja Mang rääkis astroloogia olulisusest rahvale. Moderaator Jüri Aarma tegi eksperimentaalse katse, et teadusliku ja mitteteadusliku poole erinevusi välja tuua.

Arutelu eestvedaja võttis publikust vabatahtliku, kelle sünnikuupäeva kuuldes pidid mõlema poole esindajad naist kahe lausega kirjeldama.

“Väga tore tütarlaps, kihvti väljanägemisega,” vastas Ergma konkreetselt.

Mang küsis veel juurde sünniaastat ja juttu jätkus pikemaks: “Jõululaps, eksole! Tugev iseloom, võid minna selgeltnägijate tuleproovile! Sul on astroloogiline õde, kes võitis ekstrasensivõistluse. Sul on sarnased andmed, nii et mine osale!”

Ene Ergma tegi ka vihmast hoolimata vabatahtlike näitel keset vestlusplatsi tähemudeli. Selleks oli vaja kokku 11 meest ja naist ning vajalikud vabatahtlikud leiti publiku seast kiirelt. Naised seisid alguses ringis ja tekitasid nö “gaasipilve.” Ühel hetkel lähenesid naistele mehed, kes aitasid protsessile kaasa ja inimesed moodustasid illustratiivse tähemudeli. Kogu etteaste pälvis publikult suure aplausi.

Diskussiooni ajal sõi Igor Mangi koer suures koguses Jüri Aarma antud saiakesi ja hüppas mehele sülle, pälvides Aarma tähelepanu ning ka järgmise küsimuse koera kohta. Aarma küsis, miks tähetarga koer pühapäeviti kirikus käib. Mang  vastas, et koer on nimelt kalade tähtkujus sündinud ja kõik kalad, kes kirikus ei käi - käivad hullumajas.

Ene Ergmat, kes on kalade tähtkujus sündinud, pidi Igor Mangi sõnul päästma see, et Ergmal on ka veevalaja mõjutusi ning seetõttu naine hullumajas ei lõpeta, kuigi ta kirikus ei käi. Ergma ise tõi samuti välja ühe erinevuse koera ja enda vahel. Nimelt neljajalgse armastus saia vastu naisele üle ei kandu ja Ekspress Meedia alal pakutavad croissantid jäävad Ergma poolt söömata.

Arutelu lõpp oli nii tuline, et ka elektrienergia ei pidanud vastu ning küsimusi ja vastuseid hüüdsid kõik ilma mikrofonita. Ergma hõikas, et arvatavasti Igor Mangi taltsutamine diskussioonil ei olnud lihtsam kui 101 inimese ohjeldamine riigikogus, aga lõbusam oli see kindlasti.