Eesti uudised

Töövaidluskomisjon kiitis noore meesõpetaja vallandamise heaks (40)

LISA KOMMENTAAR

Ettevõtja Järvamaalt 15. august 2016 00:38
Õige! Ma nõuan juba tööle võtmisel, et töötaja ei kuuluks ametiühingusse, ei kritiseeriks oma leivaisa ei avalikult ega salaja. Kõik kirjad tuuakse mulle retsenseerida. Kergemate eksimuste korral lasen kätekõverdusi teha ja tööeeskirjasid kollektiivile valjusti ette lugeda. Töölised ütlevad, et neile meeldib. Tubli see sotsist direktor. Nii saab kord majja.
Leie Põhikool 14. august 2016 20:30
Töötasin koolis päris mitu aastat. Selle aja jooksul suutis joodikust diktaator Tiit Kurvits ühel või teisel ettekäändel vallandada või sundida lahkuma kõik võimekad pedagoogid, kes ei laulnud talle sobilikku laulu või ei pugenud. Nüüd on sama tüüp Viljandis taas kooli direktoriks (ÕL on aastate vältel esilehel kajastanud kahte juhtumit seoses temapoolse õpilaste peksmisega).
Võõras artikke 14. august 2016 12:45
Kui toimetus muutis artikli sisu - kas või pealkirja, siis pole see enam autori artikkel. Siis on autoriks Toimetus või Ajakirjanik. Mees ju kirjutas, et toimetus muutis pealkirja ära. Selle järgi peaks direktor ajalehe vallandama, aga mitte kooli töötajat. Autorikaitse seaduse järgi on mehe artikkel see, mille ta saatis lehele... kui selles tehti muudatusi, siis on tema õigusi rikutud....
See töövaidlus ongi saamatute,laiskade ja petiste lohutus 13. august 2016 23:32
See pole ju õige inimene kes töövaidlusesse läheb. Kui oled tegija siis mine ja tööta mujal kui nii hea oled, leia uus koht ja ära virise kogu aeg. Kui oled saamatu ja sind keegi tööle ei taha, siis töövaidluses ongi su koht. Hea, et tehti vähemalt seekord õiglane otsus.
Tule 14. august 2016 11:50
minu juurde tööle, jätan palga maksmata ja mine siis järgmisse kohta, kus jälle jääd palgast ilma, oled siis kõva mees, kui töövaidlusse ei pöördu :).
Haritud inimene tallati mutta. 13. august 2016 19:16
Eesti riigi kõige hullem vaenlus.
tohmu 13. august 2016 13:00
Sellised ametnikud sellest töövaidluskomisjonist tuleks päevapealt vallandada. Nende asi ei ole hinnata artikli sisu ja määratleda millised on ühiskonnas üldtunnustatud väärtused. Nende ülesanne on tagada, et vallandamine oleks toimunud vastavalt seadustele. Ja kui vallandati oma arvamuse avaldamise tõttu, siis ei saa siin mingist seaduslikkusest juttugi olla.
Juba põhiseaduse § 45 ütleb igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil.
Ilus asi tegelikult. 13. august 2016 13:29
TVK saab kohtus sellise otsuse peale hullult sugeda. Pole tellitud ekspertiisi, kas artikkel on sobimatu või mitte. Omaalgatuslikult on võetud vastu otsus, mille argumentide tõendamiseks puudub TVK-l pädevus jms.
Ilus kohtuasi, mulle meeldib.
igaühel , aga mitte õpetajal,kel puudub isegi 13. august 2016 14:28
Reformierakonna liikmepilet.
Mis on lubatud Jupiterile ei ole lubatud härjale mitte .
Paras! 13. august 2016 12:51
Õige otsus! Lõuad kinni jupid!
valge õpsirsk ja möliseb ka veel 13. august 2016 14:36
see ju keelatud tegevus. Maha lasta. Vara võtta!
direktor 13. august 2016 11:49
oli hoopis hooletu, kui vormistas selle artikli pärast vallandamise, aga tegelik põhjus oli ju korduvad rikkumised. Tegelikult me ei tea, kuidas vormistati, ajakirjandus otsib ju intrigeerivat põhjust ja valmis selleks ka valetama, nagu tihti pealkirjad.

loomulikult 13. august 2016 11:15
....Töövaidluskomisjon ühiskonnas üldtunnustatud väärtustest... üksikisiku arvamus ei tohi erineda partei peavoolu arvamusest. Ja kõige tähtsam on ikka üks väike sitapeast riigiametnik, kellele on antud õigus millegi üle otsustada ja kes siis arvab, et on Jumalast järgmine isik maa peal.
13. august 2016 21:44
Pedagoogi väärtused ei tohi kahjustada laste huve.
millal siis avalik poomine tuleb 13. august 2016 10:33
See mesterahvast roju kutsus naisi inimesteks olema !!!!
Milline alatus tema poolt.
Nõukogude õpetajal ei tohtinud olla oma arvamust ega oma mõistust,nüüd siis ka Estonie osariigis on need igandid keelatud ???
alf 13. august 2016 10:17
Töövaidluskomisjoni sisutühjad üllitised ei ole uudis ja on aja raiskamine. Õigem on kohtu poole pöördumine , kuid Paide kohtunikud tuntud selle poolest , et tavakodanike õigusi ei taheta kaitsta ja õiglusest on asi kaugel.
Joosep LAipsoo on natukle ebatavaline kodanik,tema 13. august 2016 10:34
sai Paidest õigust ja honorarigi tapmise eest.
/ 13. august 2016 12:03
asi oligi selles ,et tavakodanik ehk kannatanu ei saanud Paides kohtus õigust ja otsus oli õiglusest kaugel. Laipsoo oli aga kurjategija , mitte tavakodanik.
alarite,irvide,sidide ja teiste õigete jaoks tavaline ja KENA tegija 13. august 2016 15:08
ainult mittesallivad ja mittetolerantsed putinoidid peavad teda tapjaks
Aga eestlaste tapmine ep ole mitte kuritegu,seda ei saa unustada
/ 14. august 2016 19:11
seeb 13. august 2016 10:10
Praegu näeme ilmekalt, kuidas kehtib vanasõna "ülemaks, kui hõbevara, kallimaks, kui kullakoormad, tuleb tutvus tunnistada".
Ekre katus oli partei liikmele juba garanteeritud. Sellega liitus ka muidu üsna tasakaalukat joont ajav SAPTK ehmatavalt demagoogilis-võitluslikult. Kõige suurem üllatus oli aga see, et vana klassiõde Siret ei pidanud paljuks TTV-d ja lausa koorbergi ennast urust välja ajada!
Eks sõnavabaduse eest tulegi seista. 13. august 2016 17:42
Aga mis puutub siia tutvus?
Sinu vanasõna parafraas on aga vägagi kehtiv, tubli.
seeb 13. august 2016 18:19
Vaadake, kuidas asja algul serveeriti: vaest süütukest represseeritakse arvamusavalduse pärast! Praegu juba mööndakse - "Tõele au andes oli noore pedagoogi hingel paar varasematki direktori fikseeritud möödalasku suhtlemisel õpilastega". Kõik me oleme tuttavad matemaatilise tõdemusega, et summa ei olene liidetavate järjekorrast. Kasutagem oma mõistust ja saagem aru, et anum sai lihtsalt täis, ja et just selle artikliga, oli lihtsalt juhus...
Tutvus aga puutub siia seevõrd, kuivõrd tavaline, mitteparteiline inimene poleks iialgi isegi lehte artiklit avaldama pääsenud, rääkimata sellest, et tema artiklit kommenteerivad ja kommentaare hindavad parteikontori profid; džotile viskuvad "valgete jõudude" esindajad isegi pahas TTV-s!
// 15. august 2016 00:41
JUSS 13. august 2016 10:06
30-ndate lõppu, Päts vaikivat ajastut nimetati "juhitud demokraatiaks".Aga NSV Liidu bürokraatlikku ja tsenseeritud režiimi nimetati jällegi "demokraatlikuks tsenralismiks". Kuid demokraatia termin oli sees igal juhul.
Suukorvistamine 13. august 2016 10:03
See on juba varasemast ajast juuri ajanud nähtus. Ise kogesin ma seda eelmise kümnendil. Töötasin ametnikuna, Kuid sulg on mul ajakirjanduses liikunud juba oma veerand sajandit. Olen ligi tuhatkonna artikli autor. Aga meie uuele ülemusele mõned minu seisukohad ei meeldinud. Eriti need kriitilised, elu meie kitsaskohti käsitlevad. Tööl nimetas ta mind omavahel korduvalt "tuntud riigivaenlaseks" ja tuli välja nõudega, et pean kõik oma artiklite visandid temale tutvumiseks esitama. Ning kui ma seda nõuet mõnikord eirasin, oli pahandust palju. Kuid kuna mulle suukorv ei meldinud, siis hakkasin oma lugusid avaldama erinevates lehtedes erinevate pseudonüümide all. Aga et minu stiil oli omanäoline ning äratuntav, siis pidin sageli varjunimesd vahetama. Kuid lõpuks kangutas ülemus mu ikkagi lahti. tõsi küll, teistsuguste põhjendustega.
pontius 13. august 2016 09:25
kohe näha, müüdavus ja ringkaitse !
süsimust iroonia 13. august 2016 08:52
Eestis kehtib vist frigiidsete vanamuttide diktatuur.
13. august 2016 21:52
Seda mine ütle oma emale näkku. Naistel ei ole selles riigis küll mingit sõnaõigust, ega muidu noored haritud naised siit põgeneks. Iga mehe kohta lahkub Eestist 3-4 lapsesaamisvõimelises eas naist, potentsiaalset sünnitajat, kui te ikka veel aru ei saa, mida tähendab naiste sunnitud lahkumine riigist, siis see tähendab sündimata lapsi. Vanad naised on hoopis marginaaliseeritud süvavaesusse. Tahad veel naiste võimust rääkida?
Elron aitab rohkem kui see riik.
! 15. august 2016 15:59
Pigem otsivad need naised eksootikat. Me oleme ju nii tagurlikud, tõmmusid pagulasi tuuakse niivõrd vähe ja needki enamasti pereinimesed, Suur defitsiit. Ja kui Muhamed ei tule mäe juurde, siis läheb mägi ise Muhamedi juurde.

aga kui pedagoog oleks öelnud 13. august 2016 08:50
et otsigu Eesti naine omale välismaalt mees, kas see oleks olnud parem v. eetilisem nt. rahvusriigi seisukohalt. Mis on siis lubatud? Paljud pedagoogid kirjutavad artikleid.
13. august 2016 08:37
no jah. ütleme nii, et õpetajal peab sallivust rohkem olema, kui teistel inimestel.
ja teatud tõekspidamistega inimene,ei sobi õpetajaks.
nii nagu me ei saaks lubada, et koolis töötaks õpetaja, kes pooldaks tapmist või väigstamist või nõukogude võimu vms. sul võib olla oma arvamus ja sa võid seda avaldada. aga kui sa oled õpetaja, siis sul peab olema salliv maailmavaade. ja kogu lugu.
lepi sellega. leia töö, kus sinu vaated ei mürgita noort põlvkonda. ja ongi kõik.
vastus 13. august 2016 09:58
artiklis polnud juttugi vägistamisest ja tapmisest.Kes hakkab varsti meile pensioni maksma,kui noori pole?
13. august 2016 10:35
ma tõin näite, millised vaated võivad veel inimesel olla, mille pärast ta ei sobi õpetajaks.
mulle jäi kusagilt artiklist mulje, et ta käskis õpikust mingeid lehti kokku liimida vms.
primitiivsele 13. august 2016 11:46
tulevikus teevad kogu töö ära masinad, kes siis pensioni maksma hakkavad ja kes neid kaupu ostavad, kui enamus töötud? Järeldus, siis tuleb raha jagada kuidagi teisiti, ka pensioneid.
Eriarvamus "mürgitab noort põlvkonda"?! 13. august 2016 17:40
No MÜRGITAB ikka see, kui midagi öelda ei tohi!
Ja kuritegu on, kui noori EI ÕPETATA VÄITLEMA, mis on üks vajalik ja edasiviiv oskus KULPI LÖÖMISE ja "just nii" hüüdmise asemel.
// 15. august 2016 00:28
Nii algabki tasalülitamine. Miks ühed mõtted ja ideed sobivad kooli ja teised ei sobi? Kes koostab nimekirja õpetaja ideoloogilisest palgest? Direktor? Luua eriosakond HTM või Kaitsepolitsei juurde? Ehk seada juba ülikoolis sisse jälgimistoimikud? Ehk on põhjused juba sügavamal!? Tuleb isiklikud kaardid sisse seada?
eit 13. august 2016 08:26
oma peaga käskis mul isa mõelda üle 65 aasta tagasi , kui aina nõu küsisin . ja nii ma mõtlengi . mis nüüd õpetajale öelda . kasvatasin üles neli poega , nüüd lapselapsed juba täiskasvanud . me tõesti mõtleme kõik oma peaga . õpetaja polegi midagi valesti teinud , vaid need seksikad naisolevused , kes kedagi ei armasta ja lapsi ei taha . mäletan , et vene ajal olid vanatüdrukud kõige targemad lastekasvatuse alal . teooria on kõva tarkus . ärge võidelge tuuleveskitega ega raisake oma noorust naisteklubide peale . tühi töö . ahtratel naistel on alati mingi oma tähtis eluprojekt . äkki toetate vale parteid . kohtus käimine on lolli mängimine . meie rahva ainus sõltumatuse ilming on see , et meist ei sõltu mitte midagi .
kuni 36 13. august 2016 08:52
saaks olla edukalt ka lastetu, miks mitte, kui tervis on korras. Lapsel peab olema tugev perekond, muidu vöiks saada ju lapsi vaid katseklaasist, mis seal veel mehest kui elukaaslasest rääkida. Kas pedagoog seda tohiks öelda? Jne.
13. august 2016 09:12
labane eit oled sa,08:26