Maailm

USKUMATU! Türgis seadustas kohus seksi lastega (101)

Toimetas Aadu Hiietamm, 13. august 2016 04:00
Türgis seadustas kohus seksi lastega.Foto: AFP / Scanpix
Türgis on praegu veel seks alla 15aastastega karistatav. Eelmisel kuul langetas konstitutsioonikohus seitsme häälega kuue vastu aga otsuse, et alates 1. jaanuarist langeb vanusemäär 12 aastani.

Konstitutsioonikohus õigustas vanusepiiri alandamist väitega, et 12–15aastased lapsed suudavad seksuaalakti tähendust mõista, vahendab portaal hurryetdailynews.com.

Teisisõnu, 12aastaste ja vanemate lastega tohib seksida juhul, kui need sellega nõustuvad. Tegelikkuses tähendab see, et kui ikka täiskasvanu ütleb, et seks lapsega toimus vastastikusel nõusolekul, siis teda ka usutakse.

Konstitutsioonikohtu otsus on ajanud ärevile naisõiguslased. Türgi naisühenduste liidu juht Canan Güllu ütles, et see otsus viib sundabieludeni.

"Inimesed hakkavad lapsi röövima, vägistama ja nendega noorelt abielluma," selgitas ta. Olgu lisatud, et juba praegu on Türgis umbes 3,5 miljonit lapspruuti.

Naisühendused soovivad, et konstitutsioonikohus tühistaks lastega seksimist lubava otsuse. Muu hulgas kaaluvad naisühendused hagi esitamist Euroopa inimõiguste kohtusse Strasbourg´is.

Samal teemal

23.02.2018
EMA 13AASTASELE TÜTRELE: mine seksi oma abikaasaga kõrvaltoas
11.09.2016
Organisatsioon Päästke Lapsed: iga 7 sekundi järel saab kellestki lapspruut