Nädala TOP

Top | Raha eest Stenbocki ja Kadriorgu (5)

Laur Uudam, arvamustoimetaja , 12. august 2016, 18:09
Foto: Alar Truu
Peaminister Rõivasel oli enne välismaale perepuhkusele siirdumist tähtsatest kohtumistest tiine nädal. Vend Pentuse organiseeritud ja õde Pentus-Rosimannuse riigikogus korraldatud ekskursiooni järel said välismaised ja kohalikud rikkad rallitajad kohtuda peaministriga. Rõival oli seejärel kohtumine USA luuredirektoriga, kellega sai Kadriorus kokku ka president. Ilves, kes erinevalt Rõivasest juba kümme aastat ei puhka, pidi luurajaga kohtumise järel minema omakorda rallitajaid tervitama. Riigijuhtidega kohtumist sisaldanud pakett maksis 2500 eurot. Kas luurejuht sai Ilvese-Rõivaga kohtuda sooduspiletiga või suisa tasuta?

ID-kaart 450 korda kallim

Töötukassa kinnitusel maksvat 70 tuhandele inimesele jagatav töövõimetuse kaart alla kümne sendi. ID-kaardi saamiseks tuleb aga maksta kuni 45 eurot. Kuidas saab ID-kaart olla 450 kord kallim, kui e-riik ei suuda selle külge pookida isegi kümnesendise töövõimetuskaardi funktsiooni? Järelikult näitab töötukassa oma kaardi valmistuskulusid kunstlikult madalana, et skandaal liiga suureks ei paisuks. 

“Meie mees” Kremlis

Kui eestlased ei suutnud nõukaajal Kremlis karjääri teha, siis praegu on Venemaa presidendi administratsiooni juhi koht kõrgeim amet Kremlis, kuhu eesti juurtega isik eales küündinud, arvestades Karl Genrihhovitš Vaino pojapoja määramist sellele kohale. Ehk on just selle “meie mehe” teene ka see, et Vladimir Putingi valdab eesti keelt, arvestades pressikonverentsil öeldud maakeelset tervitust – tere-tere, vana kere! 

Ikkagi medal!

Eesti sai sõudmises pronksmedali ja jäi vehklemises pronksmedalist ilma. Seepeale tahaks appi võtta Eestisse enne sõda toodud punaväelaste vestlussõnastiku ja küsida: kas rohkem ei saa? Ning: kas paremat ei ole? Sõudjatelt loodeti enamat kui pronksi, vehklejate puhul oli näha, et üks inimene siiski nelja eest vehelda ei suuda. Kuid peamine – päris medalita me siiski ei jäänud.

Aitab ühest ametiajast

Presidendiamet polegi ülemäära ihaldusväärne, sest nii Allar Jõks kui ka Siim Kallas on välja öelnud, et äravalimise korral piirduvad nad ses ametis ühe ametiajaga. Mõistlik valik, sest sel juhul ei pea nad esimesel ametiajal tegelema poliitikutele meeldimisega, et neid ka teiseks tähtajaks ära valitaks. Kas Eestile saab kombeks üks ametiaeg korraga? Ilvese puhul näeme, milleni kaks ametiaega viia võivad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee