On vana tõde, et eestlased on üks rabaja rahvas. Puhkus paneb nii mõnegi töösõltlase näpud sügelema ja kuidagi ei suudeta end korralikult puhkuselainele viia. Nii juhtubki, et lõõgastumise asemel kontrollitakse iga päev töömeili ja võetakse töökõnesidki vastu.

“Ma muretsen, kuidas kolleegid hakkama saavad,” püüavad töösõltlased puhkamisest kõrvale hiilimist välja vabandada. Aga kuidas kolleegid siis hakkama saavad, kui inimene on aastaid pausideta tööd rabanud ja selle tulemusena lõpuks kokku variseb? Kas töösõltlane plaanib ka haiglavoodis kõnedele vastata ja e-kirju lugeda?

Töömõtteid peast välja saada pole kõigile ühtviisi lihtne. Mõni seljatab need mõtted samal hetkel, kui töökoha uks tema taga sulgub. Teine ei saa öösiti magadagi, sest vastamata meilid ja tegemata kõned kummitavad. Siiski on töörežiimilt välja lülitamise oskus elus üks olulisemaid.

Muide, puhkus pole vaid üürike kuu aastas. Puhkus on ka siis, kui tööpäev on lõppenud või käes on nädalavahetus. Töörabaja, õpi puhkama!

Jaga artiklit

1 kommentaar

J
Just,  /   07:24, 13. aug 2016
õppige, kel võimalik, puhkama nagu meie peeminister - 2 nädalat tööl, siis nädal puhkusel, jälle 2 nädalat tööl ja jälle nädal puhkusel, ...
Minul küll on need nädalased korrad puhkusel juba segi läinud sel suvel, küll perepuhkus, küll omaette puhkus (enne jaani asendas Oss teda riigikogus koguni 2 nädalat jutti), isegi saadikud hakkasid nurisema. Nüüd jälle perega piletimüügi raha laiaks löömas.
Sama kavalalt puhkab ka kikilips. Kes mäletab, mitu korda on ta juba selle 10 aasta jooksul "saamata jäänud puhkuse eest" raha sisse kasseerinud ? ja ikka on summa olnud peaaegu 0,5 milli nagu aamen kirikus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis