Rünnak Raqqale mais 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 12. august 2016 13:08
Eelmisel aastal Inglismaalt põgenenud neiu, kes ühines Islamiriigiga, sai tõenäoliselt Süürias Raqqas õhurünnakus surma. Tüdruk kavatses Süüriast põgeneda.

Teismeline Kadiza Sultana lahkus Londonist eelmise aasta veebruaris koolivaheajal. Temaga koos olid veel kaks teismelist tüdrukut, Shamima Begum ja Amira Abase. Kõik kolm olid siis 15-16aastased. Arvatavasti sai Kadiza surma Islamiriigi kantsis Raqqas tänavu mais toimunud õhurünnakus, vahendas The Guardian ITV Newsi. 

Süüriasse pühasõdalastega abielluma tõtanud andekad tüdrukud jätsid õpingud ning lendasid Gatwicki lennujaamast Türki, sealt bussiga Süüria piiri äärde.

Kadiza perekond ja Raqqa elanikud teadsid, et Kadiza pettus sealses elus, tal oli soov tagasi tulla ning ta plaanis piiriületamist, et lõpuks Suurbritanniasse jõuda. "Arvatavasti ta tapeti, enne kui ta põgenema pääses, kui koht, kus ta viibis, hävitati mais õhurünnakuga,“ teatati telekanalis. 

Tüdruku päästmiseks oli olemas ka plaan, kuid sellega ei olnud seotud ei Briti ega Türgi võimud. Kõik oli ülimalt salastatud, sest Islamiriik karistab põgenejaid halastamatult. Üks põgeneda üritanud eurooplanna peksti avalikult surnuks.

Lühike aeg enne surma õnnestus tüdrukul lühidalt kõnelda oma õega. Kõneluse salvestas ITV. "Mul ei ole hea tunne. Ma kardan,“ rääkis Sultana. Küsimusele "miks?“ vastas ta: "Seda, et midagi läheb viltu. Ma ei kohtu sinuga enam kunagi.“

Kommentaarid  (2)

no 13. august 2016 13:01
Mis uudis, kõik kes juba islamiriigiga on ühinenud peaksidki sama saatust jagama, mitte tegelema nn. hingede päästmise ja halastusega. Kusjuures kõik vast juba riigis sündinud ja kodakondsed, teise ringi pagulased, mis näitab veelkord ja ilmekalt, et toida hunti palju tahad, vaatab ikka metsa poole.
??? 12. august 2016 22:31
Andekad ja targad tüdrukud? Mina sedasi ei ütleks, kui need plikad nii lollid olid, et ise Süüriasse, sõjapiirkonda ronisid. Mina rumalatele kaasa ei tunne, said mida otsisid. Või oli neil näitsikuil siis nii suur meestevalu? Kuid seda vanainimeste asja oleks saanud Londoniski.

SISUTURUNDUS