Eesti uudised

KOHTUOTSUS: Äripäev peab Eerik-Niiles Krossile maksma 10 000 eurot (12)

Toimetas Geidi Raud, 11. august 2016 18:57
Foto: Arno Saar
Harju maakohus rahuldas täna Eerik-Niiles Krossi hagi Äripäeva vastu ja kohustas Äripäeva ümber lükkama Eerik-Niiles Krossi kohta 2014. aasta suvel avaldatud valeväited.

Äripäev avaldas 2014. aastal väited, et Eerik-Niiles Kross on kütuseettevõtjate kontakte vahendades käitunud nagu korruptant ja oli kütuseäri pettusliku skeemi ühe kavandaja rollis selle protsessi algusest lõpuni. Kross ise lükkas aga kohe süüdistused tagasi ja ütles, et tema vahendas vaid kontakte ja andis nõu.

Kohus tuvastas, et Äripäeva väited ei vasta tõele ja mõistis Äripäevalt Eerik-Niiles Krossi kasuks välja ka 10 000 eurot tekitatud mittevaralise kahju hüvitamiseks.

Kohus leidis, et hagi asjaolusid ja senist kohtupraktikat arvestades, kus isikuõiguse rikkumisega põhjustatud mittevaralise kahju hüvitise suuruseks on tavapäraselt olnud 1000–5000 eurot, on antud juhul õiglane määrata hagejale tekitatud ülekohtu ja preventiivse kahjuhüvitise suuruseks 10 000 eurot.

"Otsus ei ole mõistagi jõustunud, kuid vastab täielikult Eerik-Niiles Krossi ootustele," teatas Krossi kohtus esindanud vandeadvokaat Oliver Nääs.

Äripäev kirjutas 2014. aasta 11. juulil avaldatud artiklis "Maksuskeemitajate äripartner Kross", justkui põimuksid "agaralt korruptsiooni vastu võitleva" Eerik-Niiles Krossi ärihuvid arvatavate maksupetturite tegevusega.

Samal teemal

12.00.2017
TV3 VIDEO | Eerik-Niiles Kross räägib lekkinud luurememodest