Eesti uudised

Politsei Ojulandi ähvarduses ohtu ei näe (4)

Maria Alas, 11. august 2016, 16:40
Kristiina OjulandFoto: TEET MALSROOS
Sotsiaalmeedias Tallinna lennujaama põlema panna ähvardanud poliitik Kristiina Ojuland võib kergemalt hingata – politsei tema sõnavõtus reaalset ohtu ei näe.

Ojuland kurtis sotsiaalmeedias, kuidas pidi enda pagasit harilikust kauem ootama. "Tallinna lennujaam võib end põlema panna,“ teatas poliitik. Kuigi mõnevõrra tõsine ähvardus, ei ole taoline sõnavõtt seaduse mõistes süütegu. „Karistusseadustiku järgi kvalifitseerub tegu ähvardamiseks juhul, kui on alust karta ähvarduse täideviimist,“ ütleb politsei pressiesindaja Marie Aava ja lisab, et selleks peab inimene tundma reaalset ohtu oma elule või tervisele.

AS Tallinn Airport GH juhatuse liige Jarno Mänd oletab, et tegu oli Milano lennuga, mis maandus lennujaama pärast kaheksat. Männi sõnul sujus esiti kõik ladusalt, ent kui esimesed pagasid kohale jõudsid, tekkis pagasilindi töös ootamatu tehniline tõrge. Probleem lahendati viie minutiga ja tõrkest vaatamata  jõudis pagas reisijateni veerand tunniga.

"Hoolimata konveierlindi tehnilisest tõrkest, kulus kogu lennu pagasite üles saatmiseks 15 minutit, mitte pool tundi," vihjab Mänd Ojulandi postitusele, kus poliitik väitis, et pidi pagasit ootama 20 minutit.

Tallinna Lennujaam vabandab reisijate ees ja kinnitab, et taolised tehnilised tõrked on siiski harvaesinevad erandid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee