Maailm

Uudist täiendatud kell 15.55 ja 16.05!

Porošenko andis käsu viia väed piiril kõrgendatud lahinguvalmidusse (38)

Toimetas Kristin Aasma, 11. august 2016 15:02
Venemaa president Vladimir Putin Kremlis julgeoleku nõukogu istungil 11. augustil 2016. Arutlusel on Krimmi küsimused.Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin süüdistas eile Ukrainat terroritaktika kasutamises, et provotseerida uut konflikti ja destabiliseerida annekteeritud Krimmi. Ukraina president Petro Porošenko on väiteid nimetanud absurdseteks. Täna andis pärastlõunal andis Porošenko käsu viia väed piiril Krimmi ja Donbassi alal kõrgendatud lahinguvalmidusse.

Vene luureteenistuse FSB teatel toimus eelmisel nädalavahetusel Ukraina poolt kaks sissetungikatset Krimmi, milles said surma Vene sõdur ja luuretöötaja. Putin lubas kasutada julgeolekumeetmeid vastuseks Ukraina "rumalale ja kuritegelikule“ tegutsemisele, kirjutas BBC. Putin süüdistas Kiievit ohtlikus mängus ning ütles, et ta ei näe mõtet uutes läbirääkimistes, mis on kavandatud järgmisel kuul Hiinas toimuvale G20 kohtumisele, kirjutas Reuters.

Kiiev on sissetungi väiteid eitanud, nimetades neid Moskva püüdeks luua põhjus, et pingestada suhteid sõja suunas.

Samal teemal

Ukraina president Petro Porošenko nimetas Venemaa juhtkonna süüdistusi absurdseteks ja küünilisteks. Porošenko sõnul kõlab Venemaa terrorismisüüdistus okupeeritud Krimmis absurdse ja küünilisena samamoodi kui Vene juhtkonna teated, et Donbassis ei ole Vene vägesid.

Vene luure teatel on Ukraina sõjaväeluure võrgustik Krimmis purustatud ning kinni on peetud hulk inimesi. 

Ukraina piirivalve tugevdas nädalavahetusel halduspiiri Hersoni oblasti ja Krimmi vahel. Ukraina piirivalveteenistus soovitab oma kodanikel vältida Krimmi reisimist, vahendas Unian. "Võttes arvesse poolsaarel olevat pingelist olukorda, mida okupandid on viimastel päevadel eskaleerinud, palub Ukraina riiklik piirivalve kodanikke hoiduda reisimast okupeeritud Krimmi ilma hädavajaduseta,“ teatas täna riigi piirivalve pressisekretär Oleh Slobodjan. 

Ukraina president andis täna käsu viia väed Krimmi ja Donbassi piiril kõrgendatud lahinguvalmidusse, vahendas Unian

Venemaa annekteeris Krimmi 2014. aastal.

Samal teemal

27.08.2016
Porošenko: Venemaa meediast lähtub oht
19.07.2016
Putin Krimmis: Venemaa loodab, et Ukraina riigijuhtide hulgas pääseb võidule terve mõistus
12.07.2016
Mis toimub? Putin valas vinduma jäänud Ukraina konfliktis õli tulle
10.07.2016
AJEND UUEKS SÕJAKS? Venemaa väitel üritasid Ukraina sõjaväelased Krimmi tungida