Eesti uudised

Kallasel jääb Gräzini hääl saamata? (15)

Siim Randla, 11. august 2016 04:00
Igor GräzinFoto: Teet Malsroos
Riigikogu reformierakondlasest liige Igor Gräzin ei anna veel praegu allkirja Siim Kallase ülesseadmiseks presidendivalimistel. Läinud nädalal kogus riigikogu Reformierakonna fraktsioon 29 erakonnakaaslase allkirjad, kolmekümnes on Igor Gräzin ja tema andvat oma allkirja dokumentide üleandmise ajaks.

 Meie teada olite Eestis ja tol päeval oli Muhus ka elektrit, kuhu hääl jäi? "Kuna ma juba palju aastaid ei oska presidendist midagi tahta, siis ei oska ma kedagi sellisele kohale ka soovitada. Olnuks selleks kas ema Teresa, Nelson Mandela või Siim Kallas," teatas Gräzin Õhtulehele. 

Samal teemal

"Selle viimase toetusallkirja annan siis, kui Siim tolleks ajaks ikka veel kandideerib ja see on austusavaldus kehtivale põhiseadusele ja osalemine fraktsioonikaaslaste meeskonnatöös. Neist kahest – kandideerimisest ja allkirjast on allkiri kindlam!"

Samas leiab Gräzin, et Eesti ei vaja vabariigina üldse presidenti, sellest on ta Mark Stranbergiga kuulehes KesKus kirjutanud. "Mis tema rolli kui moraalsesse majakasse puutub, siis oleme kümme aastat ilma majakata õige tee leidnud ja leiame ka tulevikus.

Lennarti esimene ametiaeg maha arvata, siis pole presidentidel olnud suurt midagi öelda ja Päts oli meile koguni saatuslik," räägib Gräzin.

Samal teemal

14.08.2016
Gräzin: Kaljurand ei ole seotud Reformierakonnaga
08.08.2016
Igor Gräzin | Euroopa vaikne vaimne allakäik
27.06.2016
Igor Gräzin | Skeptikud päästavad Euroopa
26.06.2016
TV3 VIDEO | Gräzin ja Madison Brexiti pärast paanikaks põhjust ei näe