Eesti uudised

Trikimees Jürgen Veberil tuleb eurotoetus tagasi maksta! (9)

Maarit Stepanov, 11. august 2016 04:00
MAAGIA: Eestis tuntud Jürgen Veberil ei õnnestunud USA publikut võluda.Foto: Stanislav Moškov
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Hanno Tomberg avaldas Äripäevale antud intervjuus, et trikimehele Ameerikas nime tegemiseks antud raha küsitakse tagasi.

Viis aastat tagasi andis EAS Jürgen Veberile kuuluvale firmale JJV Productions 133 595 eurot. Toetuse eesmärk oli trikimehe toetamine Ameerika turule sisenemisel.

Samal teemal

Veber soovis sel ajal tuuritada USA oma etendusega "The Path of Wonders". Projekti lõppajaks oli 2012. aasta suvi. Kokkuvõtted tehti kaks aastat hiljem.

Kuigi kolm aastat tagasi Eesti Ekspressis ilmunud artiklis kirjeldatakse Veberit veel entusiastlikuna, siis toodi ometi välja ka tõsiasi, et ta ei jõudnudki suurte etendusteni. Trikimehe ülesandeks oli peamiselt täita teiste esinejate vahele jäävaid pause.

Hanno Tombergi sõnul kontrolliti eelmisel aastal kõiki rahandusministeeriumi teadus- ja arendusprojekte, mis jäid ajavahemikku 2007–2013. Nende hulgast leiti mitmeid, milles esitatud andmeid võib pidada puudulikuks.

Kaks neist on seotud Jürgen Veberiga. Tombergi sõnul leiti paar kuud tagasi, et väljamaksetaotluse aluseks olevad dokumendid pole asjakohased ja õiged.

Ta kinnitab, et Veberile kuuluv ettevõte on teinud avalduse maksta mõlema projekti jaoks antud raha tagasi. Praegu oodatakse JJV Productionsilt tagasisidet.

Viimase esindajatelt ja Veberilt ei õnnestunud kommentaari saada.

Samal teemal

26.05.2018
Vennad Veberid ei tea pankrotist midagi
07.08.2016
EAS esitas Jürgen Veberile nõude ja ootab 133 595 eurot hiljemalt novembris
14.07.2016
Jürgen Veberi firma ei ole huvitatud EASiga sõlmitud kokkulepete täitmisest
10.07.2016
Miks nõuab EAS Jürgen Veberilt raha tagasi?