Ameeriklased šokis: keegi tapab tervisejooksu tegevaid noori naisi.Foto: AP / Scanpix
Aadu Hiietamm 11. august 2016 04:00
USA idarannikul vägistati ja tapeti lühikese aja jooksul kaks kena noort tervisejooksu teinud naist. 2. augustil langes New Yorgis Queensi linnaosas seni tabamata maniaki ohvriks kelnerina töötanud Karina Vetrano ja viis päeva hiljem Massachusettsi osariigis Princetonis New Yorgis Google’i palgal olnud Vanessa Marcotte’i.

New Yorgis Google’i mänedžerina töötanud 27aastane Vanessa Marcotte oli läinud nädalavahetusel külas vanematekodus Massachusettsi osariigis Princetonis.

Pühapäeva pärastlõunal suundus ta tervisejooksule. Kuna kolme tunni möödudes ei olnud tütar ikka veel tagasi tulnud, hakkas ema Rossana muretsema ja informeeris tema kadumisest politseid.

Õhtul kella poole üheksa paiku avastasid politseinikud jälituskoerte abil umbes 800 meetri kaugusel vanemate majast metsatukast Vanessa alasti surnukeha. Laiba kätel, jalgadel ja peas olid põletusjäljed.

VANESSA LAIP LEITI METSAST: Politseinikud leidsid 6. augus­til Princetoni lähistelt metsatukast tervisejooksul kadunuks jäänud 27aastase Vanessa Marcotte’i vägivallatunnustega alasti surnukeha. Foto: Facebook

Meedia andmeil oli naist seksuaalselt kuritarvitatud. Politsei seda veel ei kinnitanud ning teatas, et tuleb oodata lahkamise tulemust.

Vanessa Marcotte’i tööandja Google rõhutas järelehüüdes, et tegemist oli väga armastatud töötajaga, kes viimased poolteist aastat töötas New Yorgi büroos. Tema vägivaldne surm on šokeeriv ja kurb.

Kolleegide mälestusse jääb Vanessa Marcotte särava naeratusega elurõõmsa noore naisena, kes töötas meelsasti ka vabatahtlikuna ja armastas sporti. 2011. aastal oli ta lõpetanud kiitusega Bostoni ülikooli infotehnoloogia eriala.

Esialgu langes kahtlus Vanessa sõbrale, kuid viimasel on kindel alibi. Mõrva ajal viibis ta Austraalias.

Vanessa Marcotte’i 64aastane isa John Marcotte pöördus avalikkuse poole palvega aidata leida tütre mõrvar. Isa sõnul oli Vanessa parim laps maailmas.

Kahel mõrval on sarnased jooned

Princetoni mõrv sarnaneb viis päeva varem New Yorgis toimunud tapmisega. Nimelt jäi teisipäeval, 2. augustil Queensi linnaosa pargis kadunuks 30aastane kelner Karina Vetrano, kes oli samuti läinud tervisejooksule.

Kuna tütar telefonile ei vastanud, siis informeeris tema pensionärist isa Philip Vetrano politseid ning osales ka hiljem koos politseinikega tütre otsingutel, kuna tundis piirkonda hästi.

Karina Vetrano alasti ja kriimustuste ning lõikehaavadega surnukeha avastaski isa ise koos politseinikega mõned tunnid hiljem. Seni tabamata kurjategija oli Karina vägistanud ja surnuks kägistanud.

KARINA MAETI LAUPÄEVAL: New Yorgis toimusid lau­­päeval 2. augustil Queensi linnaosa pargis tapetud 30aastase Karina Vetrano matused. Ka tema mõrvati tervisejooksul. Foto: Facebook

Karina ühe käe kokkusurutud sõrmede vahel oli peotäis rohtu, mis viitab, et ta oli osutanud kurjategijale vastupanu. Kuriteokohalt olid kadunud Karina kõrvaklapid ja üks spordijalats. Need leiti hiljem palju meetreid eemalt. Eksperdid leidsid surnukehalt ka kurjategija DNAd.

Kelnerina leiba teeninud Karina Vetrano oli väga aktiivne Instagramis, kus tema kontol oli 12 000 jälgijat. Samuti oli ta end näidanud lootustandva kirjanikuna. Meedia andmeil viibis Karina Vetrano 14. juulil Lõuna-Prantsusmaal Nice’is, kus terrorirünnakus sai surma 85 inimest. Tookord pääses naine eluga.

Eriti traagiliseks teeb Karina Vetrano mõrva asjaolu see, et tavaliselt käis ta tervisejooksu koos isaga tegemas. 2. augustil tundis aga isa end seljavalude tõttu kehvasti ning tütar läks jooksma üksi.

USA meedia toonitab, et Philip Vetrano oli endine tuletõrjuja, kes osales 11. septembril 2001 pärast terrorirünnakut maailma kaubanduskeskuse pääste- ja kustutustöödel.

Karina Vetrano matused toimusid laupäeval New Yorgis. "Ta oli täis elu, valgust, ilu ja jõudu," ütles tütre kohta Philip Vetrano.

Uurijate sõnul ei viita seni kogutud tõendid sellele, et Vanessa Marcotte’i ja Karina Vetrano mõrva taga on sama kurjategija.

Samas ei saa seda ka välistada. Mõlemad ohvrid olid kenad noored brünetid naised. Nii Princeton kui Queens asuvad USA idarannikul ning neid lahutab vaid paarsada kilomeetrit.

New Yorgi politsei pani nädal tagasi välja 10 000 dollari suuruse vaevatasu Karina Vetrano mõrvari tabamiseni viiva info eest. Teisipäeval tõsteti vaevatasu 20 000 dollarini.