Eesti uudised

Tartu linnavalitsus kinnitab: kõik teetööd on graafikus ja lilleilu tuleb linna juurde (1)

Toimetas Piret Pappel, 10. august 2016 17:05
Roosi tänava teetöödFoto: Tartu linnavalitsus
Kolmapäeval tegi linnapea Urmas Klaas koos linnamajanduse osakonna töötajatega ringkäigu selle aasta suurematel teeehitusobjektidel ning arutas osakonnaga linnahaljastuse küsimusi.

Üle vaadati Roosi tänava ja Muuseumi tee ehitus ning Võru tänava kõnniteede ja Ilmatsalu ringile suunduva kergliiklustee ehitused. Roosi tänava ja Muuseumi tee ehitaja on lubanud oma objektid kindlasti ERMi avamise ajaks valmis saada. Ka teised suured teetööd kulgevad hetkel plaanipäraselt ja valmivad tähtajaks.

Roosi tänava teetööd Foto: Tartu linnavalitsus

Lisaks tutvuti Peetrituru tiigi korrastamisega, kus aastate jooksul kinni kasvanud tiik on juba puhastatud mudast ning käimas on haljastuse ja kivikindlustuse rajamine. Pärast tiigi korrastamist on plaanis lähitulevikus rajada ka väike mänguala ning paigaldada pink.

Peetrituru tiigi puhastamine Foto: Tartu linnavalitsus

Ringkäigul vaadati üle ka juba suvel valminud Riia 26a ja Riia 28T kruntidel (Hektor Design Hosteli taga) asuv parkla ning 1. septembriks Annelinnas (Uus 63d) valmiva 106-kohalise parkla ehitus.

Lisaks arutati ringkäigul ka linna suvise haljastamise küsimusi. "Kesklinn on meil väga kena ja lillerohke, aga arvan, et ka südalinnast eemal võiks suvel rohkem lilli olla, et luua kodusemat ja sõbralikumat õhkkonda," sõnas linnapea Urmas Klaas.

Kavas on paigaldada tuleval aastal lilleampleid sildadele ja istutada rohkem lilli liiklusringidele - kevadisi sibullilli ja sobilikke roosisorte. Üle vaadatakse ka, kuidas teha linna sissesõidud huvitavamaks ja tartulikumaks.