Maailm

Soome kohus mõistis ahelvägistajast afgaani rohkem kui viieks aastaks vangi (35)

Õhtuleht.ee, 10. august 2016 14:59
Seksuaalkuritegu. Fotolavastus.Foto: Andres Teiss / Postimees
Soome Helsingi ringkonnakohus mõistis eile rohkem kui viieks aastaks vangi noore afgaani, kes oli aprillis ühel ja samal päeval üritanud üht naist vägistada ning teist vägistanud järjest kolm korda.

Varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuses elanud 18aastane afgaan oli esimesele naisterahvale ligi ajanud laoruumi diivanil, üritades tal pükse maha kiskuda, kuid lasknud siis jalga, kui naine teda tõukas. Nad olid tutvunud Facebookis ning kohtunud esimest korda, kirjutas mtv.fi.

Samal teemal

Järgmine kord kasutas kihku täis lõunamaamees juba järsemaid võtteid: ta hoidis 19aastasel naisel vägistamise ajal kõril teravat lauanuga. Mehel õnnestus teda veel kaks korda vägistada. Ka tolle naisega oli varjupaigataotleja tutvunud Facebookis ning kohtumine oli esmakordne. Ehkki naine oli kohtumise tühistanud, ootas mees teda ometi koduuksel.

Kohtus ütles afgaan, et tegemist oli vabatahtliku seksiga, aga kohus uskus ohvri versiooni, mida tõendasid ka naise vigastused ja mehe DNA noal.

Varjupaigataotleja oli üritanud oma vanusega šlikerdada, et kergemini läbi saada, ning väitis, et ta on 16aastane. Kohtu-uuringud aga tõestasid, et mees on vähemalt 18aastane. Kohus otsustas ta vangi saata viieks aastaks ja neljaks kuuks. Lisaks peab ta naisele kahjutasuks maksma 12 000 eurot.

Soome politsei statistika järgi on seksuaalkuritegude hulk Soomes kasvanud viimase aastaga 12 protsenti. Seksuaalkuritegudes kahtlustatav on endisest sagedamini välismaalane, kuid enamus seksuaalkuriteos kahtlustatavaid on siiski põhielanikkonna seast.

Samal teemal

07.11.2016
Viis teismelist afgaani lähevad Rootsis poisi vägistamise eest kohtu alla
12.08.2016
Soome politsei vahistas röövimistes ja tapmises kahtlustatavad iraaklased
09.01.2016
Soomes vägistasid kolm muulast kodunt jalga lasknud teismelise
24.10.2015
Soomes vägistasid kaks "välismaalase taustaga" noorukit 14aastase tütarlapse