Paavst Francis on preestri käitumise hukka mõistnud ja lubanud õiglust kõigile kannatanutele.Foto: AFP PHOTO / ANDREAS SOLARO
Maria Rozbaum 9. august 2016 07:09
Katoliku kiriku preester tunnistas, et kuritarvitas paarikümmet poissi seksuaalselt. Kuna juhtumid leidsid aset mitukümmend aastat tagasi, siis ei ole võimalik meest selle eest enam vastutusele võtta.

Brouillardi nimelise kirikutegelase sõnul teadis tema tegudest ka kogudus, kirjutab Independent. Karistuseks olla talle määratud palvetamine. Pilastamist lõpetada polevat tal keegi käskinud ja kuna ka poistele tundus asi meeldivat, siis ta aina jätkas.

"Olin siis sellises vanuses lihtsalt," toob siiani kirikult palka kasseeriv Brouillard (95) vabanduseks. "Nüüd ma muidugi olen juba teadlik sellest, et mu tegu oli vale ja maksan selle eest."

Lugu hakkas nii palju aastaid hiljem hargnema, kuna üks preestri toonastest altaripostest kohutavad lapsepõlvemälestused avalikkuse ette tõi. Hetkel on seksuaalse ahistamise all kannatanud Leo Tudela 73 aastat vana. Süüdistuste peale vastas Brouillard, et ta süüdistajat küll ise ei mäleta, aga arvas, et täitsa vabalt võib Tudelal õigus olla, sest pilastatavaid oli terve hulk.