ERJK hakkab Näämelt valimiskampaania raha tagasi nõudma.Foto: Arno Saar
Siim Randla 9. august 2016 04:00
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon plaanib Harju maakohtus omastamises süüdi mõistetud Tallinna kesklinna vanemalt Alar Näämelt tagasi nõuda tema isiklikuks valimiskampaaniaks kulunud raha.

Kohus leidis, et Tallinna kesklinna valitsuse korraldatud kontserdid Valga kultuurikeskuses 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015. aastal olid valimisüritused.

Hoolimata sellest, et nimetatud kontsertidel ei tehtud otsest valimispropagandat, viitas kontsertide ajastatus ja korraldamise viis soovile tutvustada Alar Näämet ja teha talle kui kandidaadile valimisreklaami.

ERJK valmistab ette Näämele tehtavat ettekirjutust. ERJK aseesimehe Kaarel Tarandi sõnul küsitakse prokuratuurilt tõendeid korraldatud kontsertide osas ja halduskohtult otsust.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Alar1 9. august 2016 11:07
"Menukirjanik" Savisaar peaks ühe raamatu jälle kirjutama. Siis saaks terve KE oma valimisteks kulutatud rahva raha rahvale tagasi maksta.
....................................... 9. august 2016 08:17
Tegelikult võtsid sellest kontserdist osa kõikide erakondade inimesed. Valgas ja tasuta,siis on see Valga inimestele kingitus. Proovige Valgas elada kus kõik saavad miinium palka. Tasuta kontsert,kas see on kuritegu ?Eks ta jäi kellelegi ette.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS