Maailm

Melania Trumpi 10 saladust (11)

Aadu Hiietamm, 9. august 2016 04:00
ABIKAASA: Pikakasvuline (180 cm) Melania Trump räägib, et teda võlub 24 aastat vanema abikaasa ja vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi energia ja vitaalsus.Foto: Reuters / Scanpix
Kui miljardär Donald Trumpist peaks saama järgmine USA president, siis asub koos temaga Valgesse Majja esimene läbinisti välismaine esileedi, kes räägib viit keelt ja on lasknud end alasti pildistada.

1. Oleks esimene välismaine esileedi. USA 6. president aastatel 1825–1829 John Quincy Adams abiellus 1797. aastal Louisa Catherine Johnsoniga, kes sündis Londonis. Louisal oli aga ameeriklasest isa.

Samal teemal

Melania Trump on pärit Sloveeniast nagu ka tema ema ja isa. Ema Amalija Knavs (sündinud Ulčnik) töötas rõivavabrikus ja isa Viktor Knavs teenis leiba autokaupmehena.

2. Lasi Donald Trumpil oodata. Donald Trump tutvus Melania Knaussiga 1998. aasta septembris New Yorgis ühel peol. Donald Trump oli siis veel teises abielus Marla Maplesiga. Melania on meenutanud, et Donald Trump küsis kohe esimesel kohtumisel tema telefoninumbrit.

Seda saamata andis Donald Trump Melaniale nii oma büroo, New Yorgi apartemendi kui ka Floridas asuva Mar-a-Lago rannalossi telefoninumbrid. Juba mõni päev hiljem helistaski Melania Donald Trumpile. Naise sõnul oli ta sisse võetud Donald Trumpi energiast ja vitaalsusest.

3. Donald Trump on Sloveenias viibinud vaid kolm tundi. Donald Trump on oma kolmanda abikaasa Melania kodumaad külastanud ainult ühe korra. Trumpi eralennuk Boeing 757 tegi seal vahemaandumise, et käia ühes hotellis õhtustamas.

4. Melania otsustas Donaldit kasvatada. Üheksa kuud pärast tutvumist lõpetas Melania Knauss suhte Donald Trumpiga. Talle ei meeldinud, et mees jätkas suhtlemist teiste naistega.

Mõni kuu hiljem otsustaski Donald, et pühendub lõplikult Melaniale. Viimase sõnul on Donald sest saati paipoiss. Paar veedab siiski palju aega lahus.

5. 17aastase Melania modellipotentsiaali avastas fotograaf Stane Jerko. 2000. aastal poseeris Melania alasti moeajakirjale GQ. Osa fotosid tehti Trumpi eralennukis.

Hiljuti avaldas ajaleht New York Post Melaniast ka aktifotod, mille tegi fotograaf Jarl Alé de Basseville 1995. aastal meesteajakirja Max tarvis. Tõenäoliselt avaldati need fotod vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi mustamiseks.

6. Melanial ei ole olnud teisi mehi. Kuigi Melania on töötanud kaua aega modellina, läks ta oma varasemate sõprade ja kolleegide sõnul pärast tööpäeva alati koju.

Ta ei tarbi alkoholi ja tema elus ei olnud enne Donald Trumpi ühtki meest. Donaldiga tutvus Melania üldse esimesel peol, kuhu ta oli otsustanud minna.

7. Melania ei tunne huvi avalikkuse vastu. Melania Trumpi põhiaeg kulub kümneaastase poja Barroni kasvatamisele. Muu hulgas õpetab ta pojale inglise ja sloveenia keelt. Veel on Melania müünud Shopping-TVs ehteid. Twitter ja Facebook teda ei huvita.

8. Kõneleb viit keelt. Melania alustas Ljubljanas arhitektuuriõpinguid, kuid jättis stuudiumi modellikarjääri tõttu pooleli.

Ta räägib viit keelt: sloveeni, inglise, prantsuse, serbia ja saksa. Inglise keelel on tugev aktsent ning grammatika jätab soovida. See raskendab avalikke esinemisi.

9. Pulmakleit maksis 200 000 dollarit. Melania ja Donald Trumpi pulmapidu peeti 22. jaanuaril 2005 Palm Beachil Floridas ning ligi 500 külalise seas oli tookord ka Hillary Clinton koos abikaasa Bill Clintoniga.

Vaevalt võis endine esileedi ja tollane New Yorgi senaator siis arvata, et 11 aastat hiljem konkureerib ta Donald Trumpiga koha eest Valges Majas. Melania kandis Diori pulmakleiti, mis maksis 200 000 dollarit. Pulmakleidi loor oli 4,9 meetrit pikk.

Sagedased külalised Trumpide kodus on Melania vanemad. Melania on mehel soovitanud vältida valimiskampaaniakõnedes liiga jämedat kõnepruuki, kuid Donald ei ole seda teinud, sest paistab, et see valijatele meeldib.

Valimisteni jääb 91 päeva

Nüüd, mil presidendivalimisteni on jäänud vaid 91 päeva tuleb aga Melania Trumpil võtta valimiskampaaniast senisest aktiivsemalt osa. Tal tuleb oma esinemistega muuta Donald Trumpi naiste silmis senisest atraktiivsemaks.

Valimiskampaanias astuvad üles ka Donald Trumpi lapsed, keda tal on kolmest abielust viis. Esimesest abielust tšehhitar Ivana Marie Zelničkovaga sündis kaks poega ja tütar ning teisest abielust Marla Maplesiga veel üks tütar. Melaniaga on tal nagu eelnevalt juba kirjas kümneaastane poeg Barron.

Huvitav on teada sedagi, et Donald Trumpi kõiki kolme naist ühendab varasem modellitöö. "Ma armastan ilusaid naisi ja ilusad naised armastavad mind," armastab Donald Trump öelda.

Kui Donald Trumpist peaks tõepoolest USA president saama, siis saab Melania Trumpist esileedi. Oma võimaliku rolli USA esileedina on Melania Trump juba ammu läbi mõelnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee