Kommentaar

Igor Gräzin | Euroopa vaikne vaimne allakäik

Igor Gräzin, riigikogu liige, Reformierakond, 8. august 2016 18:13

68 KOMMENTAARI

k
krikats/ 10. august 2016 17:15
No jätame Eesti järgmiseks viieks aastaks presidendita, vaatame, mis saab.
Tundub, et kandidaatidest ei kõlba keegi kommenteerijatele, jätame siis ta valimata.
m
ma ei hakka/ 10. august 2016 14:58
Gräsini jama läbi lugema.Seda mida arvatakse Venemaal,arvab ka Gräsin.Venemaa on alati kapitaliste
USA-d ja Euroopat ennustanud huku äärele.Arvan,et jäävadki.Kui üheke ja rikas on venemaa?
Venemaal ollakse ka siis rahul ja õnnelik kui kõht tühi,peaasi,et maipühadel saab suurt venemaa
võimast võitu pühitseda, marssida loosungite ja lippude saatel.Venemaal on ainus suur õnn ja
uhkus kui saad pühi pidada ja uhkust tunda,kellle üle on võit saavutatud.
Euroopas ei mõisteta teisiti mõtlejate üle kohut,kuid Venemaal võib karistatud saada nagu Türgiski,
mille kohta Venemaal halba sõna öelda ei ole.
m
m-vend/ 10. august 2016 15:57
Ära aja pada! Gräzin blokkis ära Moskvas ja seaduse parandusega piirileppe ratifitseerimise, mida tahtis Marina Rajevskaja-Kaljurand, seega tasub mõistus kogu aeg aktiivsena hoida.
l
Lembit/ 10. august 2016 17:08
Tarvis oleks minna arsti, psühhiaatri, vastuvõtule. Lugedes diagnoosi saate ise aru, et kommenteerida pole vaja.i
r
rt / 10. august 2016 10:18
Kui Richard Kalergi ( tänase euroliidu hümni, lipu ja euroopa nõukogu idee välja pakkuja ) asutas Euroopa Liidu - see oli 1924 aastal kui ta esitles oma plaani euroopa rahvusriikide kaotamiseks ja Euroopa Ühendriigi loomiseks pankuritele Rothschildil ja Warburgile - need olid väga nõus liikumist finantseerima. Juba siis oli plaan tuua sisse immigrante väljastpoolt euroopat ja maandada euroopa identiteet. Aega võttis aga tundub et hakkab sinna suunda minema, euroopa riikide julgeoleku organid (välja arvatud venemaa, ungari ) ka ei tunne erilist huvi selle vastu , kes teenib raha pagulaste veolt Euroopasse - nende hulgas muuseas ka needsamad Rothschildid.
https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_von_Coudenhove-Kalergi
http://www.globalresearch.ca/imperialisms-migration-agenda-who-is-funding-the-refugees-transport-int...
m
mongrel/ 10. august 2016 12:11
Eks olnud Kalergi põhiideeks euroopa rahvaste hävitamine ja juudiaadli võimuletoomine nagu EU lipu 12 tähte maarjasinisel ehk kristlusel sümboliseerivad. Paraku hakkasid kuldvasikakummardajad ehk juudi 13 hõimu esindajad (jumalad pärit sõnni tähtkujust) vastu ja tahtsid juudid hoopistükkis euroopast välja ajada nagu korra varemalt oli juba tehtud. Paraku lükkas see ainult projekti edasi aga andis juutidele oma riigi koos sakslastest orjadega veel aastani 2099.
Ja alates 1945 algas uuesti EU rahvaste kultuuri ja elulaadi hävitamine. Kõigepealt muidugi valeusulised taimetoitlastest aariasakslased kes tegid esimesed loomakaitseseadused. Neile toodi kohale musta veremaagiat ja loomade rituaaltapmist harrastavad türgi islamistid, Orioni jahimees sõnni tapmas ja penitäht Siirius abiks, nii nagu taevas nii maa peal. NATO ja N liit olid ju EU okupatsiooniväed, nüüd karvupidi omavahel tülis aga EUsse tuuakse üha kiiremas tempos veremaagiat, rituaalliha säämist ja aaria usundi hävitamist. Gräzinil peaks asjad selged olema, ometi ajab nii nagu kõik ülejäänudki ümmargust mula õhtumaa allakäigust mida ometi kakapruuni alamrahva loomisel juhivad oma rahvuskaaslased.
r
rt / 10. august 2016 16:04
ei usu et Igorid selles süüdi on - neid asju aeti vaikselt ja akadeemilise haridusega inimesed järgivad seda mida kooliõpikud kirjutavad. Kuigi Pan Euroopa liikumise rajaja Kalergi kirjutas selles ise oma eluloos kuidas ta esitles Euroopa Ühendriigi ideed Rosthchildile 1924 , siis kooliõpikud ega isegi ülikooli kursuse õpikud ei kirjuta et konkreetne plaan Euroopa Ühendriigi loomiseks ja rahastajad ehk elluviijad olid olemas juba 1924 aastal
j
Jopa Kolla/ 10. august 2016 04:34
Nii se on jah paraku. Hommikumaa käib alla ja õhtumaa tõuseb, kuid Euroopa vallutab mõnede sajanditega paratamatult islam. Houellebeck on tänaseid protsesse (islami pealetung) prohvetlikult oma raamatutes juba 20 a tagasi kirjutanud.
Õnneks ei pea me seda nägema ja järgnevad põlvkonnad võtavad uue vaikselt omaks. Islami pealetung on nagu kristluse pealetung omal ajal tule ja mõõgaga.
s
10. august 2016 08:25
See pikaajaline valge rassi hävitamise plaan ei ole prohvetluse teema, see on programm, hoolikas planeerimine ja väga osavalt planeeritud elluviimine. Kui inimesed ärkavad siis see pettus tööle rakenduda ei saa, programmid kukuvad laiali.
l
Lion`s gate/ 10. august 2016 14:23
8 kuni 12 augustini on lahti võimalus võtta vastu uusi kõrgemaid energiaid. Võimsam kui oli eelmisel sügisel, mul puhastusprogramm läks tööle juba algusest. Tuleb lihtsalt vastu võtta, lubada mõttes need energiad oma puhasustööd tegema. Rohkem puhkeaega aitab energiad tööle saada, kehva enesetundega on vaja rohkem kontakti maaga ja vett,
t
T.Mets/ 10. august 2016 00:29
Kommija Tonile. Kulla Toni, võin lisada, et 5 klassi ja rohkem ka on lõpetatud nii et võin ikka ka oma seisukohta avaldada . Saan aru, et Teil on Kallase advokaadi rollis olemine ülejõu ettevõtmine. See Teie Kallas kõige tublima peaministrina luhtitaski kõige nelja ilmakaare peale oma kuulsad 10 milli, mis jääb aga üsna kahvatuks tuulde pillutud 11.3 tonni Eesti riigi kulla suhtes, seda ajal, mil Kallas oli Eesti Panga president.Kulla Toni, Kallasega võrreldes nimetate mind ajukääbikuks. Üldse ei vaidle vastu, minul selliseid vägitegusid kirja panna ei ole, aga ega ma ka presdendiks ei pürgi. Aga terava sõnaga kommijana võiksite ikka oma nime all kommi avaldada, elame ju demokraatlikus riigis
a
anso/ 9. august 2016 23:26
Selle enda hinnangul "targa professori" möla ei ole lugemist väärt.
o
otse loomulikult/ 10. august 2016 00:37
kui aju on sile, kui munakivi! Kas Sipsikut ikka loed ja aru ka saad?
e
ei midagi keerulist/ 9. august 2016 22:03
suurem osa euroopa meestest on hõivatud munade aukuajamise teemaga,millal algab eimene või teine poolaeg.Nende primitiivsetele ajudele antakse alati toitu,et nad oleksid hõivatud.nad on nagu saead,kellel kärss on alati poris ja neil ei teki kahtlustki taeva olemasolus!Ideoloogiline ajupesu on muutnud lojused iseenda hävitajateks!Neid kellel on selge arusaamine maailma asjadest,neid sildistatakse ja pime mass,kes ei talu massist eristuvaid isiksusi, hävitab nad ise oma kätega.
j
10. august 2016 08:30
jep, see on täielikult naiste sõda, naiste käes on valge rassi saatus, ja minge otse metsa oma sünnitamise nõudmise mölaga.
t
T.Mets/ 9. august 2016 19:23
Vaata, Gräzin, see vaimne allakäik puudutab ka sind. Tead küll, et enamus rahvast ei salli Kallast silma otsaski, aga ikka sa lubad Riigikogus oma hääle talle anda. Sinu kohta saab vaid öelda, räägib üht, mõtleb teist ja teeb hoopis kolmandat
t
toni/ 9. august 2016 22:43
Miks julged väita, et enamus ei salli Kallast ? Ilmselt Sul ikka kõrvatagused
märjad vist ja habe udemetes ning elad Lotte kaisus !
Olles ettevõtjana elanud riigi kujunemise antud hetkeni julgen väita , et raskete aegade otsustajad ( alates Kaareperast, Taalist , Titmaast, Savisaarest jt ) olid väga julgete mõtete teostajad, mitte mantlid ! Hea on ilkuda aga kus me oleme ... aga edasi ? Kallast siunates oled ise ajukääbik ! Minu jaoks oli ta üks parimaid valitsusjuhte ! Parem kui Ansip ! Ka Euroopas suutis ta hoida `lippu kõrgel `Aga kes oled ise, et lahmida ... kas 5. klass lõpetet ?
m
Marii/ 10. august 2016 15:34
Toni, kõige suuremat varast ja kaabakat mahitad sa presidendiks??? Ajukääbik on sinusuguse kohta sel juhul lausa hellitusnimi!

t
töötu/ 9. august 2016 17:26
Euroopa hävitab iseennast kui piirid ei pea. Nüüd on juba hilja. Tassime aga kõik riigid neid parasiite täis ja siis lõpetame ka selle Euroopa Liiduga. Pole kahtlustki, et kuskil hakkavad ka reaalselt sõjad toimuma. Eesti inimene tahab Eestis minna lihttööle siis peab ta oskama vene keelt, inglise keelt, soovitavalt soome keelt, jne. Eesti Vabariigis pole enam võimalik tööle saada ilma vene keele oskuseta. Töötukassas vene emakeelega konsultant julgeb veel sulle eestlasele näkku öelda, et pole normaalne, et te vene keelt ei oska. See on elementaarne asi vene keele oskus. Juba kõik hakkab sealt otsast mädanema.
a
aro/ 9. august 2016 21:22
Haritud inimene oskab vähemalt suhtlustasemel kahte võõrkeelt ja tuhande piiris peast arvutada ja ei pea sellest tulenevalt töötukassa ukse taga vedelema.
m
10. august 2016 08:33
Majanduskriisi tingimustes ei taga töökohti mitte miski, sh võõrkeelte ja arvutamise oskus.
j
Jopa Kolla/ 10. august 2016 04:38
Eesti keel ei ole teab mis maailmakeel. Ikka peab oskama ka teisi keeli. Ega ainult setu murdega ka naljalt Tallinna tööturul läbi ei löö.
j
Jacques Chirac/ 9. august 2016 15:47
mina ikka palusin kandidaatriikidel Iraagi küsimuses vait olla
t
Tavaline/ 9. august 2016 14:50
"Presidendist / 18:59, 8. aug 2016 kallas on eilne ja kaljurand úleeilne päev. - see on vist see taustasônum ja jôerúút olnuks vähemalt úkski vaimuinimene..." Jah, ja mis sest tolku on, kui keegi mitte kuhugi välja viivat jutukest ajab nagu Postimehes vüi ka mujal on ajanud Jõerüüt? Jõerüüt ei tõstnud mingit küsimust, küsimus ametnike vaimsest tasemest ja mentaliteedist on olnud sadades kui mitte tuhandetes artiklites nii välja öeldult kui ka kaudselt mentgaliteedikirjeldustes ammu esile, Gärzin varem lihtsalt ei hoolinud sellest teemast. Gräzin, kellest võib lugu pidada tema vaimsete otsingute pärastki, kuna need pole lakanud isegi riigikogus, on kirjutanud oma loo nähtavasti hoopis sellepärast, et reformierakonna aktivist Jõerüüt on tõstatanud "selle suve kirvendava poliitmaastiku kõige olulisema, tegelikult ainsa olulise küsimuse" - see küsimus on oluline eelkõige tema enda jaoks - küsimuse, miks t e d a presidendiks ei valita. Gräzini loo algus ja lõpp räägivad, et ta tahab raamatupidajaharidusega Jõerüüti lohutada. Jah, just: "Michelangelo, Napoleoni, Mozarti, Lutheri ja Einsteini ajad on möödas. Nende asemele on tulnud igavate elulugude ja tagasihoidlike mõtetega raamatupidajad." Loetagu järjest Jõerüüdi lugusid, siis räägiks edasi. Mida on tal olnud öelda? Mida on ta öelnud? Ega poleks mõtet alatihti kummaliselt lahkunud ja ettemaksmise ning kindlustatud pensioniga ametnikku mainida, kui ei oleks seda probleemi, et Jõerüüt pole mitte see, keda tasuks tuua erksa vaimsuse näiteks, kui juttu tuleb presidendiks saamisest. Tavaline ametnik, tavaline karjerist, vahel kirjutab. Ja enamasti arvatavalt aruandeid.
a
Arno ja Teele/ 9. august 2016 16:21
Karm, aga täpne hinnang sõnasepale, "ollalale ja mitte ollalale", lp. Tavaline.
Lisaks ei tohi ära unustada. et kuigi autori mõtted on heas mõttes rahvale müüdavad, lähevad plussid selle artikli all seni veel reformierakonna kontole. Kontori raamatupidamine ja exelitabel töötavad selles taustsüsteemis endiselt hästi olgu tegemist siis kunstnikest raamatupidajatega või mitte.
h
Hea/ 9. august 2016 14:32
l
lits lapsega/ 9. august 2016 14:27
Slle kultuuri mandumist, kus puudub kunstiline loome, on näha näiteks ETV2 laup. ja pühapäevastes lastefilmideski. Kui need filmid, mis tehtud kuni 2003...2005 on sisulised, loogikaga ja täitsa vaadatavad, siis uued filmid, eelkõige Saksa, Taani, Rootsi omad on üdini nõmedad. Ei mingit sisu, lapsed ja noored lihtsalt ei saa sisust aru, vanemad ja mina mõistame nendes seda, et need on lihtsalt tuimad nõmedad produtsioonid, üks räägib mula teisega ja teine kolmandaga... Üks saksa lastefilm oli lausa vasakpropagandistlik: asulasse saabub elama moslemitüdruk ja kõik peavad tema kultuurilise tausta järgi joonduma, et külalist mitte solvata ja et ta tunneks end hästi uues kohas. Siis hakkavad kõik islami vastu huvi tundma, et mitte eksida kommetes ja filmis tutvustatakse mitmeid islamikombeid ja leksikat...etc. Ei tea, kas nendes riikides ikkaa vaatajaid on kus need tehakse, arvatavasti Eestis küll mitte. Tšehhi, endise Ida-Saksa ja Hollywoodi muinasjututeemalised filmid on küll tasemel.
l
leo/ 9. august 2016 13:39
Aga kuidas need nn raamatupidajad on üldse võimu juurde saanud? Barroso oli endine trotskist, Juncker on alkohoolik, Merkeli isa kolis perekonnaga vabatahtlikult ?! Lääne - Saksamaalt Ida - Saksamaale ( tavaliselt sakslased liikusid vastupidi ), meie kohalikest " eurosuurustest " ei maksa rääkidagi jne. Äkki polegi raamatupidajad, vaid hoopis kellegi tankistid ? Vanad roomlased ütlesid, et igal pajal on olemas oma kaas
j
9. august 2016 16:35
Jätke need raamatupidajad ka rahule, leidsite ka keda võrrelda ambitsioonidest lõhkevate poliitikutega. Raamatupidaja peab ikka sisuliselt kõigist protsessidest ja tehingutest aru saama, mida kuhu arvestab, erinevalt poliitikutest, kelle jaoks raha tuleb seinast ja kui ei tule siis tõstame makse ja jälle tuleb!
m
Maali/ 10. august 2016 00:44
ja on ka veel teine ütlus: kui on tehases stantsitud standart pada, siis sellel palju kaasi!
s
10. august 2016 14:29
Sa alahindad pajatootjaid.
l
Lala/ 9. august 2016 12:53
Mulle nagu väga meeldib see artikkel...samas...mida siis öelda tahetakse täpselt? Kirjutage ikka nii, et oleks point kah, mitte, et igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel...
j
Jojo/ 9. august 2016 15:01
Aga Sina mõtle, Mõtle! Hea artikkel jätabki ruumi OMA pea kasutamiseks.
k
Kitsarinnaline/ 9. august 2016 15:51
Loe pealkirja. Kui sa ei näe suuremat pilti ja ei oma visiooni tuleviku Euroopast, siis sulle jääbki see arusaamatuks.
a
Arvo Sagur/ 9. august 2016 11:54
Euroopas pole enam ei kirge ega annet, Michelangelo, Napoleoni, Mozarti, Lutheri, Hitlerit ja Einsteini ajad on möödas. Nende asemele on tulnud igavate elulugude ja tagasihoidlike mõtetega raamatupidajad.
v
10. august 2016 08:40
Võimu haaranud ja kõikjal laiutav valgekraeline lumpen ei tähenda, et andekaid ja valgustunud inimesi ei ole, nad on olemas ja tegutsevad, aga nendest vaikitakse nagu neid ei oleks olemas. Puhas manipulatsioon sionistliku meedia poolt pettekujutluse loomiseks.

i
ilves/ 9. august 2016 11:41
Euroopa on varsti nagu Maasikavälu
t
Toomas/ 9. august 2016 09:33
Gräzini jutt on arukas ja loogiline nagu alati. Ainult ühest ei saa ma aru: Mida teeb selline tark, Brüsseli ees mittekoogutav ja eestimeelne mees Reformierakonnas? Miks ta sellest kuritegelikust kambast välja ei astu?
m
Mjahh/ 9. august 2016 11:30
Mulle on ka see arusaamatu ?
o
Oscar/ 9. august 2016 11:39
Minule jääb see ka arusaamatuks, et miks?
n
Nojah,/ 9. august 2016 15:02
tõesti-tõesti - mida teeb Gräzin seal?
t
Tipa-tapa suur deprekas/ 9. august 2016 11:34
Logisch Watson! Seal on hea mugav lodeleda (mitte logeleda) ning ka pappi kukub natuke. "Neljanda võimu" veergudel on siis hea nutta, et vaat kus olen dissident, aga keegi ei kuula (ning vaadata edasi pudeli põhja).
s
süsimust iroonia/ 9. august 2016 11:50
Aga mida siis rabi selle kohta ütleks?!? :D
a
Ants Rannula/ 9. august 2016 07:27
...Eestis on enamus vaesed ja töörügaja kaela ostetakse neegreid.Rahvas ei saa osaleda riigi heaolus.
Sõjahullus viib meid varsti sõtta... nii lugesi mina Gr.
k
kulakud on süüdi/ 8. august 2016 23:44
kas sellel NLKP kommunisti mölal ka mingigi mõte on?
t
Toomas/ 9. august 2016 08:47
Kas sinusuguse olemasolul üldse mingi mõte on?
a
allahh/ 8. august 2016 21:31
Vene usk on oma iseloomult islami sekt.
t
Tubli oled Grazin/ 8. august 2016 19:57
Motled oigesti. Euroopa Liit on kui surivoodil vana inimene. Lappund hais on sama mis vahetult enne NL kokku kukkumist.
s
Standardile/ 8. august 2016 19:17
Ei vasta paet, kaljurand ega Kallas eilsest päevast! :)
m
Meil sama lugu/ 8. august 2016 19:13
Kapitalismiaja komsomoliaktiiv on tänase Reformierakonnana võimule tsementeerunud ja kaaperdab riiki. Igor Gräzini viskaks nad hea meelega NLKP-st, vabandust! Reformierakonnast, välja aga ei saa. esiteks teab liiga palju ja teiseks kipub valimistel isikumandaati võtma.

m
maire/ 8. august 2016 19:12
Igor Gräzinilt jälle hea lugemine. Kahju ainult, et tema erakonnakaaslased ja sotsid - eesotsas Eikiga (nagu ta ise ennast familiaarselt nimetab) seda ei loe, lugu nende jaoks liiga pikk. Nende jaoks on „Lilled. Heinamaa. Päikesepaiste.“ - elu nagu lill.
n
no/ 9. august 2016 06:32
Ka minule meeldib lugeda ja vaadata Gräzinit TTV.Aga siin lp.Gräzin eksib, Gruusia sõda alustas 08.aug.2008.a Gruusia ja seda Jurtšenko, tollase presideni algatusel. Seda tunnistas eile Šakasviiliavalikult tvs.
t
Toomas/ 9. august 2016 08:50
Ja Jurtšenko oli Gruusia president? Tule taevas appi!!! Kommenteerida võiks ikka kaine peaga!
t
to no/ 9. august 2016 10:45
Selle sõja algatas ikkagi Venemaa , GRU eriüksused "ZAPAD ja VOSTOK" (Kadõrovi palgasõdurid) ründasid Gruusia külasid ja tapsid miinipilduja ja kuulipilduja tulega Gruusia kodanikke , Vastuseks Gruusia armee asus neid jälitama ja tahtis hävitada aga need "bandiidid" putkasid nn. Vene rahuvalvajate selja taha peitu
e
9. august 2016 20:44
EU juhid teatasid tollal, et sõjategevust alustas siiski Georgia.
p
Presidendist/ 8. august 2016 18:59
kallas on eilne ja kaljurand úleeilne päev. - see on vist see taustasônum ja jôerúút olnuks vähemalt úkski vaimuinimene selles rabelemises
m
Mart/ 8. august 2016 18:18
Väga kaval plaan vallutada Euroopa, ilma sõjata. Inimesed ju lähevad ise minema ja tulijad lähevad nende korteritesse ja majadesse. Aga kes siis arveid maksab, nendel ju raha ei ole. Eks siis võetakse kodust lahkujatelt, palju jõuavad. Lodipüksid ju annavad. Peaasi, et peksa ei anta ega taha keerata. Vabandust muidugi väljenduse eest, aga vallutajatel tavaliselt on kombeks seemet külvata, ikkagi suurendada moslemite arvu, pole ju vahet, kes teda sünnitab.
m
mari/ 8. august 2016 18:17
No kes on ätu ja kes ei ole. Istuge ja mediteerige kui tahate.
s
süsimust iroonia/ 8. august 2016 18:13
Millal siis türklased Kirbla kirikust hobusetalli teevad? :D
s
9. august 2016 17:15
Siis kui peremees koha välja valib, see võib juhtuda ka sel aastal
a
Ajad muutuvad/ 8. august 2016 17:56
Kunagi laulsime kõik koos "peatage Lasnamäe",sest meile ei sobinud migratsioon ja võõra kultuuri pealetung. Tänapäeval sildistatakse sind kohe vihkajaks, kui samu väärtusi propageerid. Avalik meedia meenutab nõuka aega, kus pidi oskama ridade vahelt lugeda.
t
TK/ 9. august 2016 08:08
Samad kommunistid- kes nimetavad end reformaatoriteks ju pukis. Ka valimised on nad muutnud sarnaseks vene ajaga- valitsev klikk alati pukis., varem lihtlabaselt võltsides- nüüd teaduslikult arvuti ajastule kohaselt võltsides.
k
kohalik rantjee/ 8. august 2016 17:50
Täidame õued lastega ja majad rõõmsa naeruga.Selleks lubame sisse piiramatus koguses ajukirurge ja püro-professoreid.Ise pikutame kiiktoolides ja kuulame kuidas rahake rõõmsalt arvele voolab.
m
Mart/ 8. august 2016 17:40
Väga hea lugemine, ainult et veidi aja pärast põgeneb see eurooplane oma väärtuste eest Venemaale, mujale pole ju minna. Türgist ähvardab tulla oma 30 miljonit uutele jahimaadele. Ja nad tulevad, ja nad ei ole heatahtlikud, neil on ju vaja kuskil omale elupaik leida ja nad leiavad, sest majad on tühjaks jäänud.
a
ahah/ 8. august 2016 19:03
Kahjuks on Venemaal moslemite osakaal vägagi suur ja kasvab kiiremini kui Euroopas. Esialgu on nad veel suhteliselt vaiksed aga osakaalu suurenedes suureneb ka ülbus.
Tõenäoselt on Venemaa oma moslemitega sama hädas kui Euroopa riigid.
a
arvamus/ 9. august 2016 10:47
Moskva elanikest oli vist 25% moslemeid ja see kasvab kiirelt, pole sealgi midagi hõisata, lõunast surve aina suureneb .
e
9. august 2016 22:43
Ega Tallinn saa siis kehvem olla!