Laadin videot...
1
foto

Noor eestlanna rääkis Õhtulehe artiklis, kuidas on Eestis elada, kui nahavärv on keskmisest tumedam. Kommentaariumis leidis see palju kajastust ja Sinencial oli soov ka ise sõna sekka öelda.

Loe artiklit SIIT!

Väljavõtted videost koos Sinencia lühendatud kommentaaridega:

"Neeger pole sugugi solvang, see on ainult rassi nimi, mina küll ei solvu, kui kõnnin Aafrikas ja mulle öeldakse valge."

Sinencia räägib kuidas rassi nimeks on siiski negriidne rass ja mitte neeger. Samuti arvab neiu, et seda sõna pole lihtsalt vaja kasutada ja  olenevalt kontekstist saab seda kohe kindlasti solvanguna võtta.

"Good for you, Sinencia. Riik maksab su elamise kinni? Mingisuguseid "väljavalitute" toetusid saad? On sul riigi poolt palgatud tõlk ja tugiisik? Kui ei, siis pole probleemi."

Sinencia vastab, et temal ei ole toetuste jaoks vajudust, aga toob välja küsimuse, et miks see peaks probleem olema. Tüdruk rõhutab, et kõik peaksid suureks kasvama ja vastu võtma selle, et üksteist peab aitama.

"Eestlane pole kohe kindlasti mustanahaline, oled segu mustast ja valgest. Eestlane kohe kindlasti mitte, sest ka mina ei saa olla neeger, isegi kui tahaks. 

Sinencia toob välja rassi ja rahvuse erinevuse. Ta rõhutab, et eestlane on rahvus, mitte rass.Tema meelest pole vahet, mis värvi inimene on ja selline võrdlus on sama imelik kui liigitada inimesi juuksevärvi järgi.

Naljatades lisab Sinencia, et igal suvel tahavad eestlased minna randa ja ennast pruuniks päevitada.

Sinenciaga saab kaasa mõelda, vaadates täispikka videot.

Jaga artiklit

216 kommentaari

A
arvaja  /   14:23, 10. aug 2016
Kui ükskõik mis muu rahvusest inimene räägib puhtalt eesti keelt,ei tähenda see seda,et on kohe rahvuselt eestlane.
H
Heh  /   11:22, 10. aug 2016
Neeger on ikka neeger. Ükskõik, mitu korda kommentaari kustutate. Rääkige ikka asjast nagu asi on.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis