Maailm

Türgi president pooldab surmanuhtlust (9)

Maria Rozbaum, 8. august 2016, 07:33
Türgi president Recep Tayyip Erdogan soovib 30 aasta järel surmanuhtluse Türgis taas legaliseerida.Foto: REUTERS/Alkis Konstantinidis
Türgi president Recep Tayyip Erdogan teatas BBC andmetel enda toetuseks kogunenud meeleavaldusel, et nõustuks surmanuhtluse taaskehtestamisega, kui seda sooviks riigi parlament ning avalikkus. 

"Öeldakse, et Euroopa Liidus ei saa surmanuhtlust eksisteerida. Samas on see olemas nii Ameerikas, Jaapanis kui ka Hiinas. Seega tunnustab karistust suurem osa maailmast ja neil lubatakse seda teha," sõnas president. "Ka meil oli surmanuhtlus kuni 1984. aastani olemas. Olen kindel, et kui rahvas seda tagasi nõuaks, siis nõustuksid rahvaga ka poliitikud. Ja ütlen kohe ette ära, et sellega nõustuksin minagi."  

15. juuli hilisõhtul üritasid sõjaväelased Türgis korraldada võimuvahetuse. Riigipöördekatse kukkus läbi. Selle korraldamises süüdistatakse USAs eksiilis elavat vaimulikku Fetullah Gülenit, kes on ise oma seotust raevukalt eitanud.

Pärast riigipöördekatset on Türgis alanud gülenistlike vaadetega inimeste vallandamine sõjaväest ja haridussüsteemist. Arreteeritud enam kui 18 000 inimest. Presidendi sõnul ootab kõiki süüdimõistetuid karm karistus.

Samal teemal

9. november 2016, 15:48
Türgi president esitas Euroopa Liidule väljakutse liitumiskõneluste lõpetamiseks
30. oktoober 2016, 09:44
Türgi kaalub riigipöörajate karistamiseks surmanuhtluse taastamist
9. august 2016, 10:23
Türgi president lendas Venemaale sidemeid taastama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee