Maailm

WikiLeaks: Hillary Clinton on müünud ISISele relvi (113)

Toimetas Gerly Mägi, 7. august 2016, 10:29
Hillary ClintonFoto: AFP PHOTO / SAUL LOEB
WikiLeaksi asutaja Julian Assange on jõudmas järjekordse paljastuseni. Assange on saanud Demokraatliku Partei siseringist kätte kirjavahetused, mis tõestavad, et Hillary Clinton on aidanud džihadistidel relvastuda, kirjutab The Political Insider.

Assange loodab ligi 1700st meilist koosneva kirjavahetuse abil Clintoni hästi hoitud saladuse paljastada. 

Clinton ise väidab, et ei ole džihadiste, sh ISISt toetanud. Naine on seda korduvalt kinnitanud ka senatis vande all olles. 

Julian AssangeFoto: REUTERS/Peter Nicholls

Samal teemal

Järgnevalt on välja toodud transkriptsioon Assange'i paljastusest: 

Juan González (ajakirjanik): Julian, ma tahan rääkida millestki muust. Märtsis hakkasid sa uurima enam kui 30 000 e-kirja ja manuseid, mis olid saadetud Hillary Clintonile või mis ta ise oli saatnud sel ajal, kui oli riigisekretär. Ühtekokku teeb see 50 547 dokumenti, mis jäävad vahemikku 2010. aasta juunist 2014. aasta augustini, sealhulgas 7500 dokumenti, mille Clinton ise oli saatnud. E-kirjad avalikustati infovabaduse reformi tulemusena. Miks sa seda tegid ja mis tähtsus on sinu arvates sellise andmebaasi loomisel?

Julian Assange: WikiLeaks on ainus ja kõige olulisem kogum kaasaaegsete institutsioonide tegeliku käitumise informatsioonist, mida mujal ei eksisteeri ning see on otsitavas, ligipääsetavas ja tsiteeritavas vormis. [---] Meie tsivilisatsioon saab olla täpselt nii hea kui on meie teadmised oma tsivilisatsiooni kohta. Me ei saa loota, et reformime seda, mida me ei mõista.

Niisiis, need Hillary Clintoni e-kirjad, nad ühenduvad nö juhtmeid pidi kokku ja annavad rikkaliku ülevaate selle kohta, kuidas Clinton töötab, aga laiemalt ka, kuidas Ameerika Ühendriikide Riigidepartemang tegutseb. Nii näiteks on Clintoni osalus katastroofilises Liibüa sekkumises, relvaveos Süüriasse ja ISISe okupatsioonini viinud Gaddafi valitsuse kukutamises, aga ka Süüria džihadistide, sealhulgas ISISe toetamine tõestatav nende e-kirjade abil. Ainuüksi 1700 kirja avalikustatud Clintoni kogumikust on Liibüa teemasid käsitlev.

Assange on paljastanud, et Clinton on senatis vande all valetanud, just nagu tema abikaasa Bill Clinton presidentuuri ajal.

 

113 KOMMENTAARI

m
maailmakorra muutjad 9. august 2016, 02:54
WikiLeaks: Hillary Clinton on müünud ISISele relvi
Globaliseerijate mängukesed!
t
Tuntud vägistaja ja argpüks Assange pole samatuntud 8. august 2016, 17:25
kurjuse impeeriumi teenistusse asumisega teinud midagi ennekuulmatut Just temasuguseid jätiseid diktaatorid oma teenistusse vajavadki et segadust külvata ning valesid levitada.
Loe kõiki (113)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee