Eesti uudised

Süldibändid ja klounid jäägu teistele: rikkuritekokkutuleku peaesinejad on Ilves,Rõivas ja Pevkur (56)

Karoliina Vasli, 6. august 2016 04:00
VÄRVIKAS SELTSKOND: Luksusautode omanikke tervitas Rõivas Stenbocki majas ka mullu. Foto: Honour Club Estonia
Artikkel muudetud 22. augustil vastavalt Õhtulehele saabunud taotlusele.

Superautode kokkutulekul saavad rikkurid lisaks ringrajal kihutamisele ja spaas lõõgastumisele kohtuda ka Toomas Hendrik Ilvese, Taavi Rõivase ning Hanno Pevkuriga. Kogu trall maksab kokku 2500 eurot. On see eetiline? Riigijuhid probleemi ei näe.

President Toomas Hendrik Ilves Foto: Jörgen Norkroos

"Honour Club Estonia 2016" nimeline üritus toimub tulevast kolmapäevast pühapäevani. Oodata on üle 40 osalise ühes oma luksusautoga.

Rikastele mõeldud ürituse korraldajaks on Keit Pentus-Rosimannuse noorem vend Sten Pentus. Nii nagu õde, kuulub temagi Reformierakonda.

Luksusautode kokkutuleku esimesel päeval viib Pentus oma tähtsad külalised ringkäigule valitsuse Stenbocki majja. Ürituse kodulehel on kirjas, et seal tervitab osalisi peaminister Taavi Rõivas.

HARIB AUTOSÕPRU: Siseminister Hanno Pevkur korraldab reede õhtul superautode omanikele mälumängu, mis tutvustab Eesti e-lahendusi. Foto: Honour Club Estonia

Valitsuse meedianõunik Ave Tampere ütleb, et Stenbocki maja külastab igal aastal mitu tuhat inimest ning võimaluse korral tutvustab peaminister neile tööruume ise.

"Stenbocki maja külastamises ei ole midagi erakordset ja eksklusiivset, ainuüksi sel nädalal on peaminister kohtunud kodutütardega, keda oli kokku ligi 80 ja veerandsaja noore ajakirjanikuga mitmest välisriigist," märgib ta ja lisab, et eilsel avatud uste päeval tegi peaminister ekskursiooni mitmesajale inimesele.

ERRile kiitis Rõivas, et arvab, et Eesti valitsuse tutvustamine, Eesti poliitika tutvustamine, Eesti edulugude tutvustamine, on igal juhul positiivne tegevus.

Iseasi on muidugi see, kellega edulugu jagada. Rõivas võõrustas luksusauto omanikke ka mullu. Ürituse kodulehel on üleval pilt, kuidas naerusuine Rõivas külalistega poseerib.

Juba nelja aasta eest kirjutas Eesti Ekspress, et Kallasega seotud kiirlaenuäri uurib Soome politsei, kuna firmade rägastik pakkus põhjanaabritele kummalisi finantsteenuseid.

Selles kriminaalasjas mõisteti Kallas ikkagi õigeks.

Presidendiga kohtuvad osalised reedel Pärnu piiril asuval Auto24ring ringrajal. Ürituse kavas on märgitud, et kohtumine kestab kella 15-16ni.

Pevkur juhib mälumängu

Hanno Pevkur Foto: Arno Saar

Miks on president nõus osalema meelelahutuslikul üritusel, olema esineja? Presidendi kantselei pressiesindaja Piret Pert kinnitab, et Ilves lubas kohtuda üritusel osalejatega kui tema ajakava seda võimaldab.

"Tegemist on sündmusega, kus osalevad välisriikide esindajad ja mille programmi kuulub Eesti tutvustamine."

Samal õhtul on külalistele mõeldud ka šõuprogramm, mille ühe osana juhib siseminister Hanno Pevkur Eesti e-lahendusi tutvustavat viktoriini. "Mind on küll välja kuulutatud kui Eesti vabariigi siseminister, aga olen seal ikkagi Hanno Pevkurina," rääkis minister ERRile.

Pentus toonitab, et 2500 eurot ei maksta kohtumise eest riigijuhtidega, see katab ikka transpordi, võidusõitude, ööbimise ja teised kulud. Pentuse sõnutsi on valdav osa autoomanikest eestlased, ent tuleb ka kaugemaid külalisi.

"Olen varem selliste üritustel käinud ja olles Eesti patrioot, seepärast ka sellist asja korraldan," selgitab Pentus, kes tegeles aastaid vormelisõiduga.

Pentuse sõnutsi ei leppinud ta kohtumisi riigijuhtidega kokku nii-öelda sõbrana, vaid see oli paras bürokraatia. "Pikk protsess, pidin tegema eraldi avaldused ja kaua ootama. Õnneks olid nõus."