Reis

Prahas võid käia õllespaas, Walesis sukelduda mutta (1)

. Piret Parik, 6. august 2016, 04:00
Prahas võid käia õllespaas, Walesis sukelduda mutta.Foto: Reuters / Scanpix
Mida Euroopas veel teha, kui kõik on justkui tehtud?

Kui arvad, et Euroopa vaatamisväärsuste hulka kuuluvad vaid kirikud ja kunstigaleriid, siis eksid: lisaks neile on olemas palju veidraid kohti ja üritusi, kuhu minna. Portaal news.com.au pani ritta kaheksa põnevat tegevust, mida sa pole ilmselt kunagi plaaninud Euroopas teha.

Suple Tšehhi õlles

Praha on tuntud ilusa gooti arhitektuuri poolest. Ta on Tšehhi vabariigi kroonijuveel – maagiline linn munakivitänavate ja sadade kirikutornidega. Seal toodetakse rohkem õlut ühe inimese kohta kui mistahes teise riigi pealinnas. Vähe sellest: Prahas saab supelda kohaliku õlle spaas.

See traditsioon ulatub tegelikult juba keskaega, kui inimesed ligunesid humala, pärmi ja B-vitamiini vannides. Õllevannis olles saab samal ajal ka parimaid Tšehhi õllesid mekkida.

Tao teisele armastuse märgiks haamriga pähe

Öeldakse, et armastus tabab sind siis, kui sa oskad seda kõige vähem oodata ja nii näidataksegi Porto linnas Portugalis oma armastust teisele plasthaamriga pähe lüües. Seda tehakse riigi armastuseteemalise püha käigus, mis kannab nime Festa de S?o Jo?o ja toimub igal aastal 23. juunil.

Selle põhirõhk on kunagise paganliku rituaali taaselustamisel. See on üks alahinnatumaid pidusid Euroopas, kuigi kindlasti külastamist väärt!

Osale vorsti viskamise festivalil

Šveitsis, Rapperswili linnas on kummaline vorstide viskamise traditsioon kestnud sajandeid. Juba 1350. aastal serveerisid kaastundlikud linnakodanikud niiviisi aknast välja visates näljastele lastele toitu, praegu on sellest kujunenud aga linna iga-aastane festival.

Agarad lapsed kogunevad linna põhiväljakule, täpselt kell 15.15 avanevad raekoja aknad ja nõukogu liikmed loobivad sealt lastele vorste, saiakesi ja komme.

Osale mutta-sukeldumise võistlustel

Enne kui sa arvad, et tegemist on naljaga, siis tea: rabas snorgeldamist peetakse Walesis tõsiseks spordiks.

Alates 1985. aastast korraldab igal augustikuul Llanwrtyd Wells – kõige väiksem linn Suurbritannias – maailma rabas snorgeldamise meistrivõistlusi. Tavapärased ujumisliigutused on seal keelatud, võistlejad saavad loota vaid lestade jõule.

Proovi 2500 eri õlut

Brüsseli Deliriumi kohvikus leiab igaüks endale meelepärase õlle, sest neil on valikus lausa 2500 sorti. Kogu maailma õllegurmaanid käivad selles kohvikus just proovimisvõimaluse pärast.

Näiteks pakutakse seal roheliseks värvitud kaktuse õlut, kuulsat Delirium Red kirsiõlut ja tumedat kaerahelbeporterit.

Tutvu helendava kunstiga

Euroopat teatakse rikkaliku kunsti poolest, kui aga otsid midagi erilisemat, siis mine maailma esimesse ja ainsasse pimedasse helendavasse muuseumi Amsterdamis. Seda kutsutakse hellitavalt Electric Ladylandiks.

See on koht, kus külastajad saavad peale kunsti vaatamise keskkonnaga kontaktis olla, sest isegi tavaline hall kivi on muudetud helendavaks kunstitükiks.

Sõida Sigatüüka ekspressiga

Kõik Harry Potteri fännid võiksid oma reisinimekirja panna Šotimaa Westland Highland Line’i, kus saab aururongiga The Jacobite läbi maaliliste orgude sõita ja nautida Šotimaa lääneranniku vaateid.

Külasta maailma kõige kummitavamat paika

Kui unistasite lapsepõlves maagilises lossis käimisest, kus on säravad kroonlühtrid ja põnev ajalugu, siis on Edinburghi loss just õige koht. Seda peetakse ka kõige kummitavamaks paigaks maailmas.

Loss on üle 900 aasta vana, seda on 26 korda rünnatud ja selle maa-alustes kongides on juttude järgi hoitud katkuohvreid. Kes ihkab põnevust, sellel tasub see kindlasti reisinimekirja lisada.

Interneti puudumine tekitab stressi

10 000 ärireisija küsitlus näitas, et reisil olles ajab kõige rohkem närvi see, kui pole internetti, vahendab reisijuht.delfi.ee InterContinental Hotels Groupi uuringut. Koguni 61% vastanutest hindas enim pingeid ja närvilisust tekitavaks internetiühenduse puudumist.

40% pidasid kõige häirivamaks seda, et nad pole teistele kättesaadavad. Kehvad transpordiühendused tekitavad stressi 26% vastanutest ja mürarikas keskkond häiris 24% reisijatest.

Reisija lõhkus lennuki lae

Cathay Pacificu lend Hongkongist Bangkokki hilines enam kui kolm tundi, sest reisija lõhkus kogemata ära lennuki lae. Nimelt tõmbas mees laeosa katki, sest arvas, et see on pakiruum, kuhu saab panna oma väikese kohvri, kirjutab Flight Radar.

Insenerid suutsid selle õnneks ära parandada ja lennuk sai mõne tunni pärast õhku tõusta. Lennul oli 280 reisijat ning kuigi lae lõhkunud mees tegi rumala vea, ei tõstetud teda lennukist maha.

Kuidas tajutakse aega eri riikides?

Veebileht Mr Gamez tegi uuringu, mida tähendab eri riikides aeg, kui palju on lubatud hilineda ja millal juba peaks hilinemise pärast vabandama.

Lõuna-Koreas on täpsus oluline ja väiksemgi hilinemine näitab lugupidamatust.

Malaisias võid öelda küll, et saabud viie minuti pärast, kuid jõuad tegelikult tunni pärast. Vabandust pole vaja paluda.

Hiinas on lubatud hilineda kümme minutit.

Kui Jaapanis hilineb rong isegi minuti, on ta juba väga hiljaks jäänud.

Mehhikos on aktseptitav saabuda pool tundi pärast kokkulepitud aega.

Saksamaal jõutakse tavaliselt kohale 10 minutit enne kokku-

lepitud aega.

Nigeerias võib kohtumise kokku leppida kella üheks päeval, kuid saabutakse kusagil kahe ajal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee