Foto: Mari Luud
Andra Nõlvak | Video: Mari Luud 5. august 2016 18:30
Festivali esimese päeva algus venis ja venis. Väidetavalt hakkas vajuma kõlaritorn. Mis siis aga tegelikult juhtus? Weekend Festivali meediajuhi Gunnar Viese sõnul oli tegemist tehniliste põhjustega. “Põhjuseks oli see, et tehniline tiim avastas tund enne väravaid konstruktsioonivea lava kõlaritornides ja kui me ei oleks sellele too hetk reageerinud, siis ma ei tahaks mõeldagi millised need tagajärjed oleksid võinud olla,” sõnas Viese.

Sissepääsu viivituse tingis aga see, et kohapeal ei olnud tarnijatel enam niivõrd palju vajaminevaid osi, et teha uued kõlaritornid, mistõttu tuli vajalikud osad tuua Tallinnast. See omakorda tähendas seda, et inimesi ei saa platsile lasta enne, kui rekka Pärnusse on jõudnud ja kogu vajaminev tehnika maha laetud, sest liivale rekkaga sõita ei saa. 

Pärast seda avati ala piiratult, mis tähendas seda, et pealava juurde külastajad siiski veel ei pääsenud. Kõlaritornid valmisid kella kümneks, mil ala täielikult avati.

Mitme artisti esinemine jäi aga seetõttu ära, kuid Weekendi meeskond töötab selle nimel, et esinemised siiski tagantjärele toimuksid.

“Kuna need artistid roteeruvad üle kolme festivali, siis meil ikkagi veel lootus säilib, et saame tänase-homse peale nad ümber paigutada,” oli Viese lootusrikas.

Rahvasuus kõlavad kuulujutud, et ka hiljem laval tehnilisi vigu ilmnenud oleks, ei vasta Viese sõnul tõele. Edasine festival on läinud suhteliselt plaanipäraselt. Kuigi Axwell & Ingrosso lend jäi hiljaks ja seetõttu nihkus veidi ajakava, ei ole rohkem mingeid suuri probleeme ette tulnud.